notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

5 falfestési technika otthonra

hirdetes

5 falfestési technika otthonra

FO, GE.

A falfestés jó móka, ami kifejezetten összehozhatja a családot, vagy a barátokat. Ha te is érzel magadban némi vállalkozó szellemet, akkor nyugodtan állj neki és csináld magad otthon! Mutatunk pár technikát és tippet, amikre érdemes odafigyelned, hogy szép végeredményt kapjál.

5 falfestési technika otthonra, hogy megspórold a festőt

Elhoztunk neked 5 tippet, hogy az otthoni csináld magad festészeti projektek simábbá és gyorsabbá válhassanak, miközben ugyanolyan professzionális megjelenést érsz el, amire még egy festő is büszke lenne.

1.    Festési technika a fal csíkosságának elkerüléséért

 

Ha nem megfelelő technikával festünk, akkor a falon megjelennek azok a csúnya csíkok, amelyek az egyenetlen rétegek képződésének következményei. Ezek akkor fordulnak elő, ha olyan festéket használunk, ami már részben száraz. (Meleg, száraz körülmények között a latexfesték kevesebb, mint egy perc alatt megköthet, ezt tartsd észben!) A csíkos sávok elkerülésének kulcsa a "nedves szélek" fenntartása, azaz a görgő (ecsethenger) minden egyes sávja átfedésben van az előzőével, így nincs ideje a festéknek túl korán megszáradni.

2.    Keverd a színeket egy nagy vödörben az egységes árnyalatért

A festék színével megeshet, hogy kissé eltérhet az egyik a másiktól. Ha egy új dobozt kell kinyitnunk és épp egy fal közepén tartunk, akkor a különbség nagy valószínűséggel észrevehető lesz. A festékek összekeverése azonban kiküszöböli ezt a problémát. A legjobb, ha meg tudjuk becsülni, mennyi festékre lesz szükségünk, és összekeverjük a szükséges mennyiséget egy nagy vödörben.

Ha a nehéz megbecsülni a pontos mennyiséget, akkor is add hozzá mindet, ne kevesebbet. A maradékot még mindig átöntheted dobozokba, és így tudod tárolni. 

hirdetes
 

Ne felejtsd el lapozni, hogy az összes trükköt megismerd!

5 falfestési technika otthonra, hogy megspórold a festőt

 

hirdetes

3.    Tisztítsd meg a falfelületet a festék tartósságáért

Ha piszkos, olajos felületen kezded el a  festést, akkor a festék könnyen lepereghet vagy lefolyhat. Tehát a festés előtt mindenképp érdemes megtisztítani a falat a nagyobb szennyeződésektől. Ehhez alkalmazhatunk speciális tisztítószereket is, érdemes olyat venni, ami jól használható a festett, lakkozott vagy zománcozott felületek tisztítására is egyaránt, ezáltal javulj az új festék tapadása. A tisztítást körkörös mozdulatokkal végezzük egy szöszmentes ruhával vagy csiszolópárnával. Kezdjük alulról és haladjunk felfelé. Miután a felület tiszta, tömjük be az esetleges lyukakat, majd finoman csiszoljuk simára őket a festés előtt. A tisztítószereket festékboltokban és háztartási kellék boltokban is beszerezhetjük, de gumikesztyűt és szemvédőt mindenképp viseljünk mellé.

 

4.    Először a díszlécek, majd a mennyezetet és végül a falak

A szakemberek általában egy bizonyos folyamatot, metódust követnek, amikor szobafestésről van szó. Először lefestik a díszléceket a lábazatnál és a plafonon, ezután jöhet a mennyezetet, majd a falak a legvégén. Ennek az az oka, hogy könnyebb (és gyorsabb) körbefesteni először a díszítő elemeket, mint a falakat először és utána még óvatosan festegetni a díszeket. Fordított esetben a hibalehetőség is nagyobb lenne, mert így, ha a falra is festünk a szegély mentén, az utána felkerülő szín a falon majd elfedi azt. Egyet ne feledjünk, a festéknek legalább 24 óra szükséges, mire teljesen megszárad.

5.    Alapozás a foltok elkerülése érdekében

A frissen festett falak gyakran foltosnak tűnnek. A szín lehet, hogy egyenletesen lett felhordva, de a fényben valahogy nem az igazi az összkép, és csúnya foltokat látunk mindenfele. Ez általában az apró lyukakban és repedésekben megült porózus anyag miatt jön létre. A porózus „töltőanyagok” elnyelik, lekötik a festéket, fényben ezeket a felületeteket látjuk csúnyának. Az ilyen problémák elkerülése érdekében érdemes egy gyors rétegben  primert, vagyis alapozót felvinni a festés előtt a falra.
Az alapozó ugyanis lezárja és betömi ezeket a mikro-, vagy hajszálrepedéseket és megköti a port, így a festék nem fog a repedésekbe süllyedni és nem lesz foltos. Az egységes hatás érdekében javasoljuk, hogy minden esetben használjunk alapozót.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Tűzrakóhely

A kertben lévő és oda tervezett, tűz gyújtására, majd étel készítésére alkalmas hely,... Tovább

Felújítás

A felújítás vagy renováció a létező építmények, régi bútorok, tárgyak megjavításának... Tovább

Tovább a lexikonra
Dekoráció DIY Festés