Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeEzt az 5 dolgot biztos vagyok benne, hogy te is gyakrabban mosod, mint kellene. Bizony, jól látod, ezeket a dolgokat kimondottan nem jó sokszor takarítani!
Az alábbi dolgokat bizonyára te is gyakran mosod otthon, de eláruljuk, hogy totál feleslegesen! Írtunk már arról, hogy mi az, amit gyakrabban kellene takarítanod otthonodban (minden héten pl), most épp az ellenkező esetről ejtünk pár szót. Arról, amiket a legtöbb háziasszony sokszor takarít, pedig vagy nincs értelme ennyit suvickolni, vagy nem tesz jót neki, ha sokat mosod… Lássuk most azt az 5 dolgot, ami megkönnyíti számunkra a házimunkát:
1. Ruhákat, amik csak egyszer voltak rajtad
A konditeremben viselt izzadt pólók és más gyakran és hevesen igénybe vett ruhákat természetesen minden használat után érdemes átmosni. De sok olyan ruha van, amit kétszer-háromszor is felvehetsz, mielőtt tisztítást igényelnének. A túl gyakori mosás és szárítás nem tesz jót az anyagoknak.
2. A tányérokat ebéd után
Nem érdemes leöblíteni a tányérokat, mielőtt a mosogatógépbe helyeznéd őket – elég, ha lekaparod róla az ételmaradékokat. Az öblítés csak idő- és vízpocsékolás. Ha nem mosogatsz el azonnal az evés után, akkor állítsd a mosogatógépet csak öblítésre.
Lapozz egyet és ismerd meg a többi dolgot is, amit kevesebbszer kellene takarítanod!
3. A lámpákat
Habár jó ötletnek tűnhet a heti takarítás során felmászni minden egyes mennyezeti lámpához, hogy letakarítsd őket, valójában nem éri meg fáradozni ezzel. Általában elég havonta egy alkalommal elvégezni a lámpák takarítását.
4. A kabátokat
Ugyan a kabátokat gyakran minden nap órákig viseli az ember, valójában elég csak 3 havonta kimosni őket. Ezek a ruhadarabok általában csak ritkán, vagy egyáltalán nem érintkeznek közvetlenül a bőrfelülettel, ezért nem muszáj őket mindig patyolattisztán tartani.
5. A függönyöket
Nem, a függönyöket sem muszáj rendszeresen a mosóba dobni, legalább is nem olyan gyakran, mint más szövetből készült otthoni kellékeket. Akár egy egész évet is várhatsz a tisztítások között, persze ha láthatóan piszkosak vagy foltosak, akkor nem érdemes ezt halogatni.