Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA víz nagyon fontos szerepet tölt be. Mondhatjuk, hogy a feng shui alapelveinek egyik meghatározó része a víz. Gazdagságot és bőséget jelent. Ennek oka, hogy a víz, rengeteg csi-t azaz életenergiát sodor magával.
Ez leginkább a lassú kanyargós, tiszta vizű patakokra igaz. Az ilyen víz mentén megtelepszik az éltető csi, és szerencsét hoz az ott élők számára. Ezzel szemben a gyorsan, sebesen rohanó vizeket kedvezőtlennek tartják, mivel ezek magukkal sodorják az életenergiát, így nincs ideje kifejteni jótékony hatását.
A szökőkutakkal, és a mesterséges tavakkal ugyan azt a hatást lehet elérni, mint a természetes vizekkel.
A mesterségesen kialakított vizeknél arra kell figyelni, hogy ne törje meg a medence, vagy tavacska mérete és formálya, valamint elrendezése a kert egyensúlyát.
Minnél közelebb helyezkedik el a házhoz, lakhelyhez, annál kissebnek kell, hogy legyen, hogy a bele áradó csi ne nyomja el a házat. Így minnél távolabb van a lakóterülettől a víz, annál nagyobb lehet a medence vagy a szökőkút mérete.
Ebből adódóan a domboldalban meghúzódó, a távoli tengerre, folyóra néző ház sokkal kedvezőbb helyzetű, mint a közvetlen a tengerparton álló vízparti villa.
Tehát ezen elv alapján, ha valami túl nagy az megbontja a dolgok, és a környezetünk egyensúlyát.
Ez többet árthat, mint használ.
A túl sok víz fullasztóan hat az emberre.
A piszkos, zavaros víz, negatív energiát, azaz sar csi-t áraszt magából. Ez a káros rezgés okozhat különböző betegségeket.
Tehát jó Feng Shuit csak szabadon áramló tiszta víz mellett lehetséges elérni.
Ha valaki vízparti otthont választ nem csak a vizek folyásának gyorsaságát kell figyelembe venni, hanem a formályát is. Ha megfigyeljük a vizek kanyargását, és egymással való talákozását, az öt elem egymásra gyakorolt kedvező, és kedvezőtlen hatásával is számolnunk kell.
Ugye azt mondtuk, hogy a víznek kedvező hatása van. Azonban a vizek alakja is fontos szerepet játszik.
Előfordulnak olyan helyzetek, amikor szerencsétlenséget hoznak.
Ilyen például, amikor egy tűz vagy fa alakú folyó a fém, azaz kerek formájú vízzel találkozik.
A fém jellegű vízfolyás széles, lágy kanyarokat ír le, amíg a tűz elemet jelképező patakok cikkcakk alakú medret vájnak maguknak. A föld formályú folyó hirtelen változtat irányt.
Ha ezt az alapelvet rávetítjük egy városra, akkor az utcák jelentik a folyókat.
Tehát ezt az alapelvet rávetíthetjük otthonunkra akkor is, ha a belvárosban lakunk.
Gondojuk csak át. Milyen utcák veszik körül a házunkat? Milyen hatások érik a házat és ez álltal minket? Mennyi éltető csi energia jut be házunkba, otthonunkba?