Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeRohamléptekkel közeledik a karácsony. Sokan már most azon gondolkodnak, hogy hogyan díszítsék fel otthonaikat. Egyre több helyen jelennek meg a kerti dekorációk, az ablakdíszek és a benti ünnepi csecsebecsék, amik a karácsonyi hangulatot hivatottak biztosítani.
Nem marad hat el természetesen a családi összejövetelek középpontja sem, ami nem más, mint az ebédlőasztal. Ide kerülnek a mécsesek, a színes terítők, a mintás szalvéták és minden olyan karácsonyi dísz, amik elengedhetetlenek az ünnepi légkör megteremtéséhez.
Ha szeretnél idén valami igazán különlegeset alkotni, akkor vess egy pillantást az itt felsorolt asztalcsodákra, és készítsd el belőlük saját verziódat!
Használj mutatós textúrákat
Elég csak egy pillantást vetni ezt a pulóver ihlette asztalra, és az embert máris elvarázsolja a látvány. Ez az összeállítás sajátos és klasszikus is egyben, kétségtelenül árasztva magából a hagyományos, vidékies hangulatú karácsonyi rezgéseket.
Mivel a pulóvermintás asztali kendők nem találhatók meg minden második üzletben, így elképzelhető, hogy ehhez varrnod kell majd egy kicsit. A szükséges anyagot a legtöbb textilboltban megkapod, a te dolgod pedig csak annyi, hogy megfelelő méretre igazítsd őket asztalodhoz. A gyapjú és a flanel is remek választások erre a célra.
Színek terén próbáld meg követni a 60-30-10-es szabályt. A képen látható összeállításon ez tisztán látható: a legdominánsabb krémszínt a világos terítő adja, másodlagosként szerepel az arany, a sötét kendő pedig kiegészítőként szolgál.
Próbálj ki modernebb, fémes megoldásokat
A kevert fémfelületek nagyon divatosak mostanában, ami azért nagyszerű, mert egy asztali összeállítást is képesek nagyon feldobni. Az arany, a zöld és a piros a legtöbb karácsonyi színösszeállítás három legfontosabb eleme. A rózsaszín árnyalat és a fémfelületek azonban egy sokkal modernebb alternatívaként szolgálnak – mint ahogy azt a képen is láthatjuk.
Ha ezt a designt szeretnéd kipróbálni, akkor érdemes körülnézni egy két turkálóban. Keress régi vázákat, virágtartókat, teáskannákat, gyertyatartókat és egyéb eszközöket. Légy kreatív! Próbálj minél több különböző fémanyagot szerezni és keverni őket egymással az összeállításban.
Az ilyen összeállítások lényege az, hogy a fémek kerüljenek főszerepbe. Ahogy a mellékelt képen is láthatod, az asztalon minden más sokkal visszafogottabban jelenik meg.
Vidékies stílus fenyővel
Ha te is rajongsz a vidéki hangulatú összeállításokért, akkor előfordulhat, hogy egy ehhez hasonló központi elem elkészítésén gondolkodsz idei karácsonyi asztalodra. Ezen a példán fenyőágakat, tobozokat és gyertyákat kombináltak, amelyekből egy egész egyedi „asztalterítő” áll össze, szemléltetve mindent, ami olyan különleges a téli évszakban.
Ha megfogadsz egy jó tanácsot, akkor ne természetes forrásból származó elemeket használj a dekorációdban. Biztosan találsz a közelben egy olyan hobbiboltot, ahol beszerezheted a szükséges anyagokat. Az erdőből származó ágak és egyéb apróságok rengeteg rovart és szennyeződést hozhatnak magukkal, amiket az ember nem szívesen helyezne az asztalára.
Színek terén igyekezz semleges, természetes maradni. Fekete tálak, egyszerű poharak, fehér gyertyák. Nem kell túlzásba vinni. Persze nem az a cél, hogy az összeállítás unalmas legyen. Ezt segítenek megelőzni például az aranyos csillogású evőeszközök.
Geometriai alakzatok
Végül vessünk egy pillantást egy kevésbé hagyományos összeállításra. A geometriai minták ismét divatosak, így nyugodt szívvel feldíszítheted velük karácsonyi asztalodat. A képen több minta szerepel egymás mellett, az egység mégsem tűnik kaotikusnak vagy túlzsúfoltnak. Persze te akár csak egyetlen mintával is leutánozhatod ezt, amivel egy fokkal nyugodtabb összképet kapsz majd.
A piros, a fehér és a fekete letisztultabb látványt keltenek, mint a hagyományos karácsonyi asztali összeállítások. Ha szeretnél ennél klasszikusabb hangulatot varázsolni az asztalra, akkor a fekete szalvéta és a bambusz alátét helyett fehér vagy zöld alternatívákat is használhatsz.