1. A javítást csak akkor szabad megkezdeni, ha az ázás oka valóban megszűnt. Ennek kiderítése olykor akár hónapokba is telhet és ilyenkor a vakolat könnyen leszakadhat.
2. Amennyiben az ázás folyamatos volt, mindenképpen meg kell várni, hogy a fal kiszáradjon. Ez is sokáig tarthat. Aki nem tud ennyit várni, szerezzen be szárítóvakolatot.
3. A tényleges javítás ezután kezdődhet: le kell vésni a laza vakolatot, a megmaradt részt pedig kezelhetjük Inntaler diszperziós mélyalapozóval.
4. Miután az alapozó is megszáradt, következhet a javító vakolás.
5. A vakolat száradása után lehet glettelni például Poli-Farbe Corso szórható glettel, majd festeni.
6. A glettelés után következhet a javító festés, amit célszerű a mennyezet teljes felületén elvégezni.
A mennyezetfestést akkor lehet elkezdeni, ha a glett teljesen megszáradt. A száradási idő az anyag csomagolásán fel van tüntetve, de szabad szemmel is látható, amikor már teljesen kiszáradt és kifehéredett.
A terepet festés előtt elő kell készíteni. A mennyezet szélére ragasszunk festőszalagot, hogy a festék ne ragadjon át a függőleges falfelületekre. Plafont festeni keresztben kell vagyis a szoba szélességének megfelelően vigyük fel csíkokban. Ezek a csíkok ne legyenek szélesebbek, mint amit komoly nyújtózkodás nélkül elérhetünk létráról vagy a henger alá szerelt hosszabbító rúddal. Ez általában azt jelenti, hogy max. másfél méter széles és három méter hosszú egységekben gondolkozhatunk. Ezek között az átmenetet a festék és a hengerelés szépen, magától megoldja. A hengerelést mindig a fő fény irányával párhuzamosan kell befejezni, így lesz szép a végeredmény.