Ingyen brikett házilag, fűnyesedékből és papírból!

VZS

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Teljesen ingyen, házilag is tudsz brikettet készíteni, ami ugyanolyan jól megtartja a parazsat, mint a megvásárolható fabrikett. Ehhez viszont csak papír és fűnyesedék kell!

Biztosan hallottál már az összepréselt papírból és fűrészporból készült brikettekről. Habár ez a kombináció remekül működik, nem csak ezekből az összetevőkből készíthetsz hatékony briketteket. Más, egyébként kukába szánt házi hulladékok is felhasználhatók ilyen célokra. Az alapötlet igen egyszerű: valamilyen házi hulladék (fűrészpor, forgács, szárított fűnyiradék, stb.) vízbe áztatott papírral keverünk össze, ami egyfajta „ragasztóként” (valódi ragasztó hozzáadása nélkül) viselkedik. Ezt a keveréket aztán egy présben brikett formájúra préseljük, és hagyjuk megszáradni.

 

Habár a brikettek ilyesfajta házi elkészítésének számtalan módja van (a hozzávalók, eljárások, mennyiségek, arányok mind változóak), és így felesleges (és nem is lehetséges) pontos számadatokat megadni, az alapötletet egy példamódszerrel igyekszünk szemléltetni. Ide kattintva például megnézheted hogyan készíthetsz házilag brikettet papírból!

Az alábbi lépéseknek tehát számos alternatívája létezik, és amennyiben úgy gondolod, hogy valamire otthon jobb megoldást is találhatsz, érdemes kísérletezni vele az esetleges jobb eredmények eléréséért. Lapozz tovább és nézd meg hogyan készíthetsz ingyen brikettet házilag!

hirdetes

 

Ehhez a módszerhez a következő eszközökre lesz szükséged.

Egy kézi présre – erre tökéletesen alkalmas egy egyszerű szőlőprés is, ideális esetben olyan kialakítású, amely képes egy teljes brikettforma összenyomására.

Egy keverőgépre – javasolt (de nem szükséges) olyan fejet keresni hozzá, amely nem csak összekeveri, hanem szét is szaggatja a papírdarabokat.

Néhány lavórra és vödörre.

 

1. Lépés

Amint befejezted a fűnyírást, gyűjtsd össze a lenyírt füvet és helyezd őket zöldséges zsákba, majd helyezd ki a napra száradni. Ez akár több napot is igénybe vehet.

 

2. Lépés

A fű szárításával egy időben áztass be némi fehér papírt, amit előtte kézzel kisebb darabokra kell szaggatnod. A papírt néhány napig hagyd ázni.

 

3. Lépés

Add hozzá a száraz füvet az ázó papírhoz, és keverd össze őket. Az arányok nem kifejezetten lényegesek, de ne adj túl sok füvet az áztatott papírhoz, különben a papír nem fogja majd össze rendesen a brikettet.

hirdetes

 

4. Lépés

Helyezd át a keveréket egy olyan vödörbe, amelyből könnyedén adagolhatod azt a présbe.

 

5. Lépés

Most jön a préselés. Kezdd el fokozatosan préselni a keveréket és hagyj időt a víznek, hogy távozzon belőle. Amikor már nem tudsz több vizet kinyomni belőle, óvatosan távolítsd el a présből.

 

6. Lépés

A következő lépés időt hagyni a briketteknek, hogy teljesen megszáradjanak. Helyezd őket egy olyan részre, ahol a lehető legtöbb napfényt kaphatják minden nap. Mivel ez a szárítási folyamat akár 1-2 hetet is igénybe vehet, ügyelj rá, hogy semmilyen nedvesség ne érhesse őket ez idő alatt.

 

7. Lépés

A maradék keveréket, amely már kevés egy új brikett elkészítéséhez akár egy következő adaghoz való felhasználásra is elteheted. Ne felejtsd el megtisztítani a használt eszközöket (keverőgép, prés, vödrök, stb.), ha nem tervezel a új briketteket készíteni.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
DIY Háztartás Színes ötletek Újrahasznosítás

Lakberendezési szakszótár

Kerámia

Kerámiaművészetből 1964-ben indult el Gmundenben a nemzetközi szimpozionmozgalom. 1969-ben... Tovább

Komplementer színek

Komplementer színpárnak, vagy kiegészítő színpárnak nevezzük azt a két színből álló... Tovább

Tovább a lexikonra