Csúnyán odakozmált az edény alja? Íme 5 hatásos házi praktika, hogy újra ragyogjon

CZs, NA

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Bizony olykor-olykor még a legtapasztaltabb háziasszonyokkal is megesik, hogy odaég egy étel, és makacs foltot hagy az edény, lábas alján. Ez persze sok bosszúságot okoz, hiszen a dörzsi-szivacsos sikálás sem válik be mindig, ráadásul megsértheti az edény alját. Éppen ezért hoztunk néhány szuper házi praktikát, amikkel pillanatok alatt újra ragyogóvá varázsolhatod a leégett edényed!

Kóla

A kóla tisztító hatásáról sokat hallottam, mielőtt kipróbáltam, végül pedig egy makacs vízkő esetében vetettem be legelőször, és nem tagadom, magam is meglepődtem az erején. (Ha számodra is gondot okoz a lerakódott vízkő eltávolítása, kattints IDE. A cikkben nagyszerű, hatásos házi praktikákat találsz majd!) Azóta inkább használom takarításra, mint fogyasztásra, hiszen van abban valami visszatetsző, hogy a konyhámat és fürdőszobámat tisztára sikálja…

 

Nos, egy szó mint száz, mindenesetre nagyon is hatékony tisztítószer, én már próbáltam. Egyszerűen beleöntöttem a fazekamba, felforraltam, majd miután kihűlt, gyakorlatilag szinte egyben le tudtam húzni a lábas aljáról az odaégett réteget.

 

Az ecet

Az egyik kedvenc csodaszerem, maró hatása egyenesen legendás. Én ugyanúgy jártam el, mint a kólánál. Egy pici ecetet felforraltam, majd hagytam kihűlni, és egy egyszerű mosogatószivaccsal kitörölgettem a lerakódást a lábasból. 

hirdetes

 

Szódabikarbóna

Hiba lett volna lehagyni erről a listáról. A szódabikarbónához annyi vizet érdemes adni, amitől pasztás állaga lesz, még nem folyik. Ezzel dörzsöljük át az odaégett felületet, hogy megszabadítsuk a szennyeződésektől. Ha ez a módszer nem válik be, érdemes a szódabikarbónához ecetet is keverni, így hagyni állni. Felforralhatjuk, de nagyon fog bugyborékolni és köpködni, és sok esetben ez szükségtelen, hiszen önmagában is hatásos lehet. 

 

Egy picit hosszabb folyamat, így a türelmetlenebben valószínűleg nem ezt választják meg. Az odaégett felületre szórjunk sót, lehetőleg annyit, hogy nagyjából be is fedje a területet. Öntsünk rá forrásban lévő vizet, majd hagyjuk egy éjszakát állni. Másnapra könnyedén eltávolíthatóvá válik az odakozmált réteg.

hirdetes

 

Mosogatószer

Az előbbi pontok esetében azt feltételeztük, hogy csúnyán leégett az edényed, de a kevésbé makacs szennyeződéseket ez az egyszerű módszer is eltüntetheti. Nincs más dolgod, mint egy edényben vizet és mosogatószert vagy tisztítószert forralni. Nyugodtan használj nagyobb mennyiséget, akár egy decit is. Ne addig hagyd a tűzön, amíg felforr, forrald hosszabb ideig, közben igyekezz fellazítani a lerakódott szennyeződéseket. Ha a nagyját leszedted, hagyd kihűlni az edényt, és távolítsd el a maradékot egy egyszerű mosogatószivaccsal.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
DIY Konyha Sütés

Lakberendezési szakszótár

Atombunker

5 milliárdot érő, luxus bunker Georgiában. Hát, ha valahogy túl lehet élni egy ilyen... Tovább

Tovább a lexikonra