Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeSzeretnél te is egy gyönyörű és egyben különleges dekorációt otthonodba?
Egy kis kézügyességgel most te is elkészítheted ezt a gyönyörű bonszait, melynek ha szeretnéd életed végéig élvezheted látványát és még gondozni sem kell.
Használhatod egyszerű díszként, de akár ékszertartóként is funkcionálhat a drótok erősségétől és a csecsebecsék súlyától függően.
Abban az esetben, ha szabadidőben inkább ilyen és ehhez hasonló kreatív tevékenységeknek hódolnál, nem pedig a házimunkával vesződnél, keresd fel a Kék Harmóniát, a profi takarítócéget, aki több éves tapasztalattal, szakértelemmel, diszkrécióval és kedvező árakkal áll rendelkezésedre a takarítási munkálatok terén. Ide kattintva veheted fel velük a kapcsolatot: rendszeres takarítás Budapest.
Röviden a bonszairól
A Japánban már a VII. századtól ismert bonszai szó szerinti fordításban lapos tálban nevelt fát jelent, mely a gyakorlatban egy művészien alakított apró fácska. A közhiedelemmel ellentétben a bonszai nem egy növényfaj; szinte bármilyen fás szárú, kétszikű növényből nevelhető, s évek kitartó munkájára van ahhoz szükség, hogy elérjük a kívánt formát.
Egy igazi bonszai nevelése leginkább csak tapasztalt kertészeknek ajánlott, mivel a folyamat hihetetlen odafigyelést, türelmet és törődést igényel.
Amennyiben nem tartozunk az előbb említett tapasztalt kertészek táborába, viszont hobbink a barkácsolás és szeretjük a különleges, egyedi dekorációkat, akkor most megmutatjuk, hogyan „nevelhetünk” kertészeti szaktudás nélkül is saját bonszait.
Hogy mire lesz szükséged? Lapozz érte a következő oldalra!
-Talapzatnak
erős farönk, de akár egy villa, kanál, nagyobb kő is megteszi
- Magához a fához
- vékony, drótszálak
- lombnak igény szerint gyöngyök
A következő oldalon megtekintheted az elkészítés pontos menetét videón is!
Először is döntsük el magunkban, hogy mekkora bonszait szeretnénk és annak megfelelően válasszuk ki a megfelelő méretű és súlyú talapzatot!
Mi egy nagyobb farönköt javaslunk erre a célra, melyet kedvünkre formázhatunk.
A farönk közepébe fúrjunk egy lyukat! Ide szúrjuk be a hosszú drótszálakat!
Ha elkészültünk vele, akkor a farönk mindkét oldalán kössük össze a drótokat egy ragasztószalag segítségével és a farönk alján hajlítsuk el azokat!
Inspirációs tippek és az elkészítés teljes menete a következő oldalon!
Megkezdődhet a formázás!
Igazándiból csupán képzeletünk és kreativitásunk szab határt a fa kivitelezésében.
Ehhez első lépés, hogy egy harapófogó segítségével az összes drótot körkörösen összecsavarjuk ezáltal kialakítva a fa szárát.
Miután ezzel elkészültünk kezdetét veheti a munka izgalmasabb része.
A szárhoz hasonlóan először a drótokat kettéválasztva megismételjük az előző műveletet, majd tovább fokozzuk 5-8 drótot a harapófogóba szorítva csavaró mozdulatokkal megformázzuk a szárakat.
Ezeket kedvünk szerint hajlítgathatjuk, a cikkben található képekből persze lehet ihletet meríteni.
Ezt a végtelenségig fokozhatjuk, míg el nem érkezünk a lombokhoz. Mikor elfogyóban vannak a drótok, alakítsuk ki a lombkoronát!
,
Ezekhez minimum 2 drótra van szükség, melyeket úgy csavargatunk a fogó segítségével, hogy apró kis göbökben feltekerhessük az ág végére. Ez is egy opció, de meg lehet próbálkozni a gyöngyök és egyéb, kisebb ásványok, kristályok drótra való felfűzésével, így ebben az esetben csak a lezáráshoz kell összegöngyölnünk a drótot.
Végezzük el a műveletet az összes dróttal! És készen is vagyunk! Tipp: a gyökerekre helyezzünk egy kevés ásványt!
Gyönyörködjünk az eredményben!
További inspirációs tippek és ez elkészítés pontos menetét ábrázoló videó a következő oldalon!