Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA lakástulajdonosok egyre gyakrabban alakítanak ki borospincét otthonukban. Ez nemcsak egy „szenvedélyt” jelképez, hanem tükrözi a tulajdonos elegáns ízlését és személyiségét is.
Borospince és a design
Egy borospince ugyanúgy, ahogy a lakás többi helyisége is lehet többféle stílusú: lehet rusztikus vagy akár modern is, a lényeg, hogy egyre több odafigyelést kap ez a helyiség is.
De az elsődleges szempont természetesen, hogy a borospince megfelelően funkcionáljon, hiszen hiába az ízléses berendezés, ha végül a bor minősége gyenge. Egy borospince kialakítása során több szempontot is figyelembe kell venni, mi most ezeket mutatjuk be Nektek:
A borospince hőmérséklete
Régebben még minden borospince a pincében volt – ez a nevéből is adódik, napjainkban viszont már a technológiáknak köszönhetően nem csak kifejezetten a ház alatt lehet elhelyezni borospincét, hanem mondjuk kamrában, vagy egy teljesen különálló helységben is.
Páratartalom a borospincében
A 60-70%-os páratartalom a legmegfelelőbb egy boros pincében. A nedves levegő megvédi a borok dugóit a kiszáradástól, ami biztosítja a tömítést. A borokat ezért is szokták oldalukra fektetve tárolni, hogy a parafa ki ne száradjon. Az e fölötti páratartalom már káros lehet a boroknak, illetve penészedést is okozhat a pincében.
Világítás a borospincében
Itt igazából nincs szükség túl nagy világításra, sőt a közvetlen napfényt kerülni is kell, hiszen arra nagyon érzékenyek a borok. Csak egy minimális, LED izzóra van szükség ebben a helyiségben.
Tárolók a borospincében
Fontos a megfelelő tároló rendszer kialakítása a borospincében. Az első és legfontosabb szempont a stabilitás, a második pedig, hogy legyen elég hely a palackoknak. Itt lehet játszani a dizájnnal: az anyag, a stílus és a felépítés nagyban befolyásolja a helyiség hangulatát.