Kerítés festés lépésről lépésre
Nézzük meg, hogyan érdemes kerítéseink felújításához nekilátnunk, mire kell odafigyelnünk.
Nedvesebb levegő hatására még kihathat a fa kerítések állapotára, ezért ezt a munkát szárazabb már picit melegebb, késő tavaszi napokon ajánlatot elvégezni. Kövessük az előrejelzéseket és ha 1-2 nap távlatában esőt jósolnak, inkább halasszuk el a munkát, mert az esős napok, párával is járnak.
Ha az időjárás is kegyes hozzánk és az elszántság is megvan, akkor így fogjunk hozzá a fa kerítés festéséhez:
1. A fakerítéseket leginkább a korhadás fenyegeti, emiatt ezeket néhány évenként fakonzerváló szerrel kell kezelni. Csak a teljesen kiszáradt faanyagot tudjuk hatékonyan kezelni, és azt is csupán száraz időben, különben nem szívódik be kellőképpen a festék.
2. A felületet fel kell érdesíteni, tehát meg kell csiszolni a régi felületet, eltávolítani a lejövő régi festéket; majd portalanítani kell, hiszen anélkül nem fog megtapadni a festék.
3. Alapozzuk le a felületet. Az alapozó beszívódik a pórusokba, így véd a penészedés, gombásodás és rovarkártevők ellen.
4. Néhány óra száradási idő után a színtelen alapozó rétegre kerüljön a színtelen vagy színes kültéri lazúr.
5. Ha nem natúr hatást szeretnénk elérni, akkor a legfelső réteget egy fedőfestékréteg adja, amihez kültéri fa- és zománcfestékre van szükségünk.
Tipp fa kerítés festéshez:
Ha nem vagyunk túl jártasak a kültéri munkálatokban választhatunk olyan festék is, ami alapozó és fedőréteg is egyben. Időt spórolhatunk, nincs szükség a két réteg közötti száradási időre. Ilyen festék például a Boróka Classic fabevonó alapozó és bevonó egyben.
A fa kerítés festés előtt szerezzük be a szükséges eszközöket:
Csiszolópapír, ecset, kisebb fejű henger (ha nagyobb felületekből áll a kerítéselemünk), alapozófesték, falazúr.
Szobafestő-mázoló
Online Tanácsadó