Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTube
A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt.
A belülről világító töklámpás lett az idők folyamán a Halloween legfontosabb kelléke, szimbóluma. ÉS hogy miért? A legenda szerint egy ír részeges kovács, Jack egyszer jól elbánt az ördöggel, ugyanis felcsalta egy fára, amelynek törzsére keresztet vésett, így a sátán nem tudott lemászni onnan. Így kénytelen volt alkut kötni a kováccsal. Megegyeztek, hogy Jack lelke nem fog sohasem a pokolra kerülni. Azonban amikor meghalt, nem fogadták be a mennyországba sem. Az ördög ekkor egy égő széndarabot adott Jacknek, aki azt egy kivájt répába tette. "Követői" a répát idővel tökre cserélték. Innen ered a lámpások hagyományos elnevezése: Jack O’Lantern.
Hagyományos tökfaragás meghökkentő formában. Azért óvatosan kezdjünk neki, a tök héja elég kemény. A mintát előre rajzoljuk rá a tökre.
Számunkra ezek a halloween klasszikus színei. A színeket akrilspray-vel hordhatjuk fel a tökre. Figyeljünk oda, hogy fújás közben folyamatosan mozgassuk a spray-t, így elkerülhetjük, hogy egy-egy helyre több kerül és megfolyik.
Ragasztózzuk be a tököt teljes felületén vagy a kívánt mintába és szórjunk rá csillámport, akár különböző színekben!
A művészek által készült tökök. Szokatlan színek és formák játéka.
Akrilspray-vel fújhatjuk a tököket ezüstre, aranyra vagy a gyönyörű réz színre. Furcsa mód ezzel a technikával a kisebb dísztököket tartósíthatjuk, kiszáradnak és akár 3-4 évig is használhatóak maradnak.
Polgári otthonokba, elegáns enteriőrökbeillik ez a dekoráció
Pók minta többféleképpen. A legegyszerűbb módja a tök kötéllel, vékony zsineggel behálózása.
Lyukas csipke harisnya, maradék géz és textilek felhasználásával is díszíthetünk. Jó szórakozást!
Forrás: AUDREY'S, képek: pinterest