Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA karácsonyi időszak az év legszebb időszaka, amikor a várakozás és az ünnepi hangulat átjárja tested, és lelked is… Az örömteli várakozást és a csodás téli csillogást pedig élveznünk kellene…
Mégis, napjaink rohanó világában még ezt a csodás időszakot is hajlamosak vagyunk túlspilázni, a vége pedig egy túlhajszolt, ideges családi összejövetel lesz – amelyet aligha nevezhetünk ünnepélyesnek. De mi mindent rontunk el, amelyhez máshogy kéne hozzáállni? Szerkesztőségünk összedugta a fejét, és összegyűjtöttük neked a leggyakoribb hibákat, amelyeket érdemes elkerülni adventkor, és karácsonykor is! Gondold át Te is ezeket a hibákat, kerüld el őket – és ha szeretnél, írj nekünk még több ötletet kommentben!
1. hiba, amit elkövetünk a karácsonyi várakozáskor… ha túl hamar kezdünk ünnepi hangulatba burkolózni
A boltokban általában már akár november elején elkezdődik a „karácsonyi hangulat” és a vásárlási láz. Ez egy marketing fogás, hiszen a reklámzajban mindenki minél jobban ki akar tűnni, ezért minél korábban elkezdik. A hangulatot azonban tönkrevághatja: amilyen hamar megjön a karácsonyi hangulat, olyan hamar túl is esünk rajta – és mire eljön Szenteste, már nem tudjuk annyira élvezni a pillanatot.
A következő oldalon folytatom!
2. hiba, amit elkövetünk karácsony után: túl hosszan próbáljuk meg élvezni a hangulatot
Az előző verzió ellentéte, amelyet szintén sokan elkövetünk, hogy akár februárig is hagyjuk az otthont karácsonyi díszben. Valóban szeretetteljes hangulatot ad a sok dísz és a fenyő illat, de ebből csak egy dolog következik: november elejétől februárig próbáljuk még élvezni az ünnepet – ettől pedig elveszik a varázsa!
3. hiba, amit elkövetünk karácsony előtt és közben: a túlzott tökéletességre való törekvés
A karácsony gyönyörű időszak, amelyet jó esetben a szeretteink körében ünneplünk, és szeretnénk, ha minden tökéletes lenne. Talán túlzottan is – így pedig a karácsony egy stresszes időszakká válik, amelyet végig takarítunk, főzünk, rohangálunk a tökéletes ajándékok után…
Természetes, hogy mindent tökéletesre szeretnénk, de tényleg feltétlen szükséges ennek stresszesnek lennie? A Karácsonynak a szeretetről, a pihenésről és az együttlétről kell szólnia, nem a rohanásról! Engedd el a túlzott tökéletességet, és élvezd az ünnepet szeretteid körében!
Ha a nagytakarítás miatt stresszelsz, akkor bízd profi takarító cégre! Ha a főzés miatt mérgelődsz, akkor rendelj ételt! Lényeg a lényeg, ne hagyd, hogy ez a gyönyörű időszak bosszúsággal teljen!
4. hiba, amit elkövetünk karácsonykor: egy nap alatt mindent…
Sok családban, így az enyémben is, a karácsony a Szentestét jelenti. Ilyenkor a család összes tagja látni akarja a gyerekeket, és mindenki aznap szeretne mindent átadni…
Ennek eredményeként kora reggeltől késő estig mászkálunk a család tagjai között, és minden ajándék átadásra kerül egy nap alatt. A gyerekek estére már elfáradnak, és még az ajándékok okozta öröm is csökken, ha a bőség zavarában nem tudják kiélvezni azt!
A karácsony pedig 3 napból áll, de legrosszabb esetben is 2-ből ha dolgoznotok kell 24-én. Osszátok be igazságosan, és ne rohanjatok! Higgyétek el, mindenki jobban fogja így élvezni az Ünnepeket.
5. hiba, amit elkövetünk karácsonykor: túlköltekezés, akár hitelre is, csak minden meglegyen…
Az ajándékozás szép szokás, és szerintem a karácsony szerves része is, de van egy határ amit nem célszerű átlépni. Sajnos manapság már annak is van létjogosultsága, hogy hitelbe verjük magunkat a tökéletes ajándék érdekében… de valóban megéri ez? Megéri egy, vagy akár több évig nyögni a hitelt egy-egy ajándék miatt, ami ráadásul a legtöbbször személytelen is?
Érdemes a karácsonyi ajándékokat úgy belőni, hogy a költségkeretbe bőven beleférjen, még a karácsonyi menüvel együtt is. A személyre szóló kedvességek, az apró ajándékok is örömet tudnak okozni!
6. hiba, amit elkövetünk karácsonykor: nincs pénzünk, ne ajándékozzunk…
Igen, ezt is többen említették, mint hibát. Nem maga az ajándék a lényeg, vagyis nem az, hogy ki mekkora összeget tud arra áldozni – de nem érdemes az ajándékozást teljesen kizárni az ünnepekből. Az izgatott bontogatás és az apró kedvességek sokkal többet érnek ennél! Ha szűkös a családi keret, akár saját készítésű ajándékban is gondolkodhattok – ott a figyelmesség is sokat számít.