Most erre is lesz időd: Így tisztítsd ki a kanapét

SzSz

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

A kanapét sem árt néha kitisztítani, hiszen sokat használjuk otthonunkban, azonban mégsem fordítunk kellő figyelmet annak tökéletes tisztaságára. Mutatjuk hogyan tisztítsd meg a leghatékonyabban!

A kanapé felülete és a szövet belseje rendkívül könnyedén koszossá tud válni, hiszen a tévé előtt ülve, az elfogyasztott ételek és italok könnyedén foltot hagyhatnak rajta. Emellett mivel átlagosan elég sok időt töltünk rajta, a nap közben hazahozott szennyeződések és baktériumok mind a szövetek között landolnak. Bele sem gondolunk mennyi szennyeződés felett ülünk nap, mint nap. 

És őszintén, Te hányszor takarítod a kanapédat? Néha eszünkbe jut átporszívózni, de lényegében ennyi. Ennél azonban sokkal többet is tehetünk a kanapé tisztasága érdekében, akár házi eszközökkel. Mutatjuk, hogyan is tisztíthatod meg leghatékonyabban az otthoni kanapédat!

Tippjeink szövet vagy mikroszálas kanapék esetén használhatók, ha újjá szeretnénk varázsolni őket!

 

1. Lépés: Porszívózás

Ezzel a lépéssel kezdjük mindenképp, hiszen így a kanapén maradt szennyeződések nagyrészét el tudjuk távolítani. Figyeljünk oda, hogy ne csak a felületet porszívózzuk át, hanem a résekbe is dugjuk bele a porszívó csövét, alaposan átnézve minden olyan helyet, ahová beragadhatott egy kis morzsa a tegnapi sütiből. Ha van szövettisztításra alkalmas porszívófejed, akkor azt most érdemes lehet elővenned, hiszen sokkal hatékonyabban és alaposabban át tudod vele tisztítani. 

hirdetes

 

2. Lépés: Folttisztítás

A kiömlött borfoltokat, paradicsomszószt és bármilyen étel vagy ital foltját egyszerűen eltüntetheted a kanapé felületéről, csak egy alapos súrolásra van szükség. Mint, már tudhatod, számos házi tisztítószert találhatsz otthon, amelyek most is jól fognak jönni. Vegyél elő egy kis ecetet, amit kétféleképpen is használhatsz. Kis vízzel összekeverve belerakhatod egy spriccelős flakonba, vagy ráöntheted egy mikroszálas kendőre. Ha spriccelős megoldást választottad, akkor fújj belőle a foltra, majd szivaccsal súrold át a felületet. Amennyiben a kendőt választottad, csak súrold át vele a foltos részeket. 

 

3. Lépés: Fertőtlenítés 

 A foltok eltávolítása után érdemes az egész szöveten átmennünk egy hatékony fertőtlenítő keverékkel. Egy vödörbe engedjünk 2 liter vizet, amelybe facsarjuk bele egy egész citrom levét, majd adjunk hozzá két evőkanál szódabikarbónát. A citrom és a szódabikarbóna is tökéletes fertőtlenítőszer, mindemellett hatékony a baktériumokkal szemben és szagtalanító hatásuk miatt a kellemetlen szagoknak is annyi. Ha a vödörbe beletettünk mindent, keverjük össze kicsit, majd egy mikroszálas kendőt áztassunk bele. Ezután a kendővel alaposan töröljük át az egész kanapé felületét, lehetőleg úgy, hogy ne legyen a szövet túlzottan nedves. 

hirdetes

 

4. Lépés: Száradás

Ha a fentiekkel megvagyunk a kanapénak már csak száradnia kell. Érdemes ilyenkor naposabb helyre áttolni, ahol több napfény érheti, ezzel is gyorsítva a száradását. Emellett a szellőztetés, vagy a huzat is fontos tényező a gyorsabb száradás érdekében. Amint a kanapé megszáradt még egyszer érdemes átporszívóznunk és már készen is vagyunk a tökéletesen tiszta, szennyeződésmentes kanapénkkal! 

 

Bőrkanapé tisztítása

Bőrkanapé esetén sokkal egyszerűbb dolgunk van, hiszen a bőr felületén nem maradnak meg a foltok és a szennyeződések. Ebben az esetben csak porszívózzuk át a felületét és a réseket, majd az egészet töröljük át egy nedves törlőkendővel. Ha ezzel megvagyunk keverjünk össze ecetet egyenlő arányban vízzel, majd ezzel is töröljük át az egész kanapét. A végén érdemes bőrápolót használnunk, amellyel hosszabb élettartamú lehet bőrkanapénk. A bőr ápolására tökéletes választás bármilyen növényi olaj, amellyel óvatosan, vékony rétegben töröljük át a bőr felületét egy kendő segítségével. 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Lakberendezési szakszótár

Hőmérséklet

A hőmérséklet az anyagok egyik fizikai jellemzője, állapothatározó.... Tovább

takarító cég

Magánlakások, irodák, üzletek, lépcsőházak, iparterületek: napi, alkalmankénti... Tovább

Tovább a lexikonra