Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeHa szeretnél te is karácsonyi hangulatot csempészni a lakásba, de mégsem akarsz annyi pénzt kiadni a karácsonyi díszítésre, akkor ez a cikkünk Neked szól! A bolti ár töredékéből kihozhatod ezt a csodálatos karácsonyi asztaldíszt házilag! Ráadásul nem is telik sok időbe, mindössze 5 percbe! Mutatom hogyan csináld!
Nincs is jobb néhány csinos asztali dísznél az ünnepi hangulat megteremtéséhez. Azonban a boltban kapható darabok árából gyakran 5 másik, szebb díszt is elkészíthet magának az ember az otthon megtalálható kellékekből. Most egy olyan karácsonyi központi dísz elkészítését mutatjuk be, ami jól mutat egy ebédlőasztalon, egy polcon, szekrényen, dohányzóasztalon, és bárhol máshol, ahová elhelyezed. Ennek a dísznek nagy előnye (amellett, hogy a pénztárcát is kíméli), hogy nagyjából egy hónapig friss maradhat, ezért ha jól időzíted, még az ünnepek utánig is kitart majd!
Mire lesz szükséged a házi készítésű asztaldíszhez?
Örökzöld bokrokról levágott ágdarabkák és bogyók – kiváló erre a célra például a cédrus, a lucfenyő, a liliomfa, a magyal, a puszpáng és még sok más növény is.
Egy faláda, ami a dísz tartója lesz – ez lehet akár egy kosár vagy egy vödör is.
Díszek! Gyertyák, üvegvázák, LED fények (ez biztonságosabb megoldás a gyertyáknál) – ami tetszik.
Befőttesüvegek vagy konzervdobozok.
Hogyan készítsd el a karácsonyi asztaldíszt?
1. A dísztartó berendezése
Fogd a dísztartódat – ami lehet egy láda, kosár, stb. – és helyezz bele néhány befőttesüveget és/vagy magas konzervdobozt (ezek végül nem látszódnak majd, ezért nem számít, hogy hogy rendezed el őket).
A középső nagyobb darab azért van fejjel lefelé, mert erre egy kis váza kerül majd, középen egy gyertyával. Természetesen bármilyen más díszt is választhatsz ide.
Öntsd félig tele az összes üveget és konzervet vízzel, hogy a zöld levelek tovább frissek maradjanak.
2. A központi elem elhelyezése
Most jön az a lépés, amikor a központi elem megkapja a saját központi elemét! Ez lehet például egy üvegbe helyezett magas gyertya.
3. A zöldek behelyezése az asztalidíszbe
Ha karácsony, akkor örökzöldek! Mint ahogy azt már fent említettük, a cédrus, a lucfenyő, a liliomfa, a magyal, a puszpáng és rengeteg más zöld is megfelel erre a célra. Természetesen ha több választási lehetőséged van, akkor akár többféle zöldet is felhasználhatsz a változatosság kedvéért.
A díszítés ezzel persze még nem ért véget. Jöhetnek a piros bogyók! Figyelj oda, hogy hová helyezed a díszt, hogy a háziállatok és gyerekek még véletlenül se érhessék el az esetlegesen mérgező bogyókat!
Tobozok! A karácsonyi díszek elmaradhatatlan kellékei!
4. Díszvilágítás karácsonyi asztali díszednek
Valójában a gyertyát nem is muszáj meggyújtanod, hiszen már önmagában is mutatós része a dísznek. A fényt egy másik, biztonságosabb és sokoldalúbb elem biztosítja majd, méghozzá egy sárga égősor.
Végül egy csinos szalaggal is átkötheted a díszt, hogy tetőtől talpig ünnepi hangulatot árasszon magából!
A víznek köszönhetően az összeállítás hetekig friss marad majd. Ha fontos számodra, hogy a dísz tartós maradjon, akkor érdemes cédrust és ciprust használni fenyők helyett. Ha leveles növényekből választasz zöldeket a díszhez, akkor minél vastagabb, merevebb leveleket próbálj felhasználni, mert ezek tovább bírják!
Természetesen másfajta asztali díszt is lehet készíteni! Erre is hoztunk példát!