Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeAz utóbbi években egyre növekszik a kapcsolat a gyermekek és „élelmezésük” között. A legtöbb gyerek soha nem lépett be a zöldségesbe vagy a gyümölcsösbe, csak látta, hogy az élelmiszer az élelmiszerboltból a házba kerül,majd a tányérjára. Gyerekek ezrei még soha nem voltak szemtanúi annak, hogy az általuk megevett étel valójában a földben növekszik.
Mi lenne jobb módja annak, hogy bevezessük erre egy koncepciót, és előmozdítsuk az általuk fogyasztott ételek megismerését, majd beépítsük a játékba?
A kertészkedés előnyei gyermekekkel
A gyermekekkel folytatott kertészkedés sok előnnyel jár fizikai és mentális egészségükre:
- Testmozgás és fejlesztés: A kertészkedéshez nagyon sok fizikai tevékenység tartozik, például szerszámok hordozása, ásás, ültetés és így tovább. Ez elősegíti a gyermekek testkezelési és mozgásszervi képességeinek fejlesztését. Ugyanakkor meglehetősen nagy precizitást igényel a kertészet, ami segít a gyermekeknek megismerni finom motoros képességeiket.
- Érzékszervi fejlődés: A kertben történő munka sokféle hangot, illatot, látványt és textúrát eredményez a gyermekek számára. A tömlőből származó hideg víz, a talaj illata és textúrája, a lapátok - mindez stimulálja az érzékeket, és lehetővé teszi a gyermekek számára, hogy kísérletezzenek velük.
- Nyelv és írástudás: Olyan sok kifejezést és szót kell megtanulni a kertészkedés során. A fiatalabb gyermekek megtanulhatják a szavak kialakítását és a kifejezést, az idősebb gyermekek megtanulhatják az olvasási készségeket és az új szókincset.
- Növény- és élelmezési ismeretek: Saját kertük növelése megtanítja a gyerekeket, hogyan kell azonosítani, növelni és gondozni a növényeket. Ez jelentősen növeli tudatosságukat arról is, hogyan készülnek ételeik a talajtól a tányérokig.
- Mentális egészség: A kertészkedésen kívül, a természetben töltött idő jó mindenki mentális egészségére, beleértve a gyermekeket is! Meditációs és stresszoldó lehet. Ez interaktív időt biztosít a szülők és gyermekeik időtöltésére, ami javítja mindkét fél szellemi és érzelmi jólétét, és összeköti a családot.
- Arra készteti a gyerekeket, hogy több zöldséget egyenek: Tanulmányok kimutatták, hogy minél több gyerek vesz részt az ételkészítésben, különös tekintettel ezen élelmiszerek termesztésére, annál több zöldséget és gyümölcsöt fognak enni. Saját kertjük termesztése készteti őket és valójában izgatottak az új ételek kipróbálása iránt. Ha gyermekeid részt vesznek az ételkészítés folyamatában a kerttől a konyhaasztalig, sokkal nagyobb valószínűséggel esznek vacsorát.