Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeAhhoz, hogy új színben pompázzon konyhád, nem szükséges pénzt költeni rá! Megmutatom hogyan újíthatod fel konyhád teljesen ingyen, bármilyen költség nélkül!
A gyönyörű konyhákról készült képeket nézegetve sokan arról álmodozunk, hogy bárcsak nekünk is ilyen tágas helyünk lenne a főzőcskézésre, ahol minden folyamatnak és eszköznek saját kijelölt helye van, hogy az ételek elkészítésének folyamata zökkenőmentes legyen. Valójában azonban a legtöbb konyhában kivitelezhető ez, ha eltöltünk egy kis időt a dolgok rendezésével. Így nem kell pénzt költened arra, hogy konyhádat új színben lásd majd, egy komolyabb átrendezés és rendrakás újjá varázsolhatja azt! Mutatjuk hogyan!
Az alábbi konyha „átalakítása” valójában csak egy alapos rendrakás, de az előtte-utána állapotok magukért beszélnek!
1. Előtte: Átláthatatlan káosz
Ebben a konyhában már nem fért semmi a konyhaszekrényekbe, így a munkalapok és a csepegtetők vették át a tárolóhelyek szerepét. Még a konyha rendjét biztosító polcokról is eltűnt minden szabad hely.
2. Utána: Minden a helyén
Minden felesleges dolog eltűnt és csak a legszükségesebb hétköznapi eszközök maradtak szem előtt: máris sokszorosára nőtt a rendelkezésre álló szabad hely!
Lapozz egyet és mutatom a további konyha átalakítási trükköket!
3. Előtte: A mosdókagyló alatti állapot
Tegye fel a kezét, aki használta már ezt a részt a tisztítószerek és/vagy a bevásárló szatyrok tárolására, majd később meg is feledkezett róluk. KI képes megtalálni egy szivacsot ekkora rumliban?
4. Utána: Rend a lelke…
A szekrények ajtajainak belső oldalai talán a konyhák legkevésbé kihasznált részei. Néhány fogassal és kosárral azonban tárolókká alakíthatjuk őket. A tisztítószereknek bőven marad hely, sőt – a szatyrok is elférnek, ha megfelelően összehatja őket az ember!
Lapozz egyet és mutatom a további konyha átalakítási trükköket!
5. Előtte: Kihasználatlan hely
Habár ezt a szekrényt egy tányértartó igyekezett rendezettebbé tenni, a ritkán használt üvegpoharak és bögrék rengeteg helyet foglaltak el benne, így rengeteg hely maradt kihasználatlanul.
6. Utána: Alapvető sütő eszközök
Két több szintes tartóváz szolgáltat bővített tárolási felületet ugyan abban a korábban zsúfolt szekrényben. A felső részre a ritkábban használt eszközök kerültek.
Lapozz egyet és mutatom a további konyha átalakítási trükköket!
7. Előtte: Evőeszközök zűrzavara
Ez a fiók azért néz ki ilyen katasztrofálisan, mert két készletnyi evőeszközt zsúfoltak bele. Habár jó, ha az ember felkészült bizonyos eseményekre, de ilyen mennyiségű vendég ritkán érkezik váratlanul.
8. Utána: Csak a legszükségesebbek
Teljesen természetes az kissé kényelmetlen érzés, ami a felesleges tárgyaktól való megszabadulás után lesz úrrá az emberen – mi van, ha mégis szükség lesz rájuk? Ez a gondolat azonban idővel elpárolog majd, a helyén pedig egy rendezett, átlátható fiók marad, amit öröm kihúzni.
Lapozz egyet és mutatom a további konyha átalakítási trükköket!
9. Előtte: Zsúfolt konyhapult
Ez a konyhapult egy látványkonyhába illő elem, és eredetileg a helység esztétikai értékének fokozása volt. Egy ilyen zsúfolt és átláthatatlan felülettel azonban inkább a célja ellenkezőjét éri el.
10. Utána: Rengeteg hely
Éljen a függőleges tárolás! A fűszerek és egyéb ízfokozók csinos kis polcokra kerültek (egy újabb polc is felkerült az eddigi felé). Az egyik késtartó is eltűnt, hiszen feleslegesen kettőt tartani ugyan azon a helyen.
Lapozz egyet és mutatom a további konyha átalakítási trükköket!
11. A tálcák rendezése
A tálcák leggazdaságosabban így, élükre fordítva tárolhatók – ha sikerül valamilyen eszközzel elválasztani őket, akkor könnyedén ki- és becsúsztathatók anélkül, hogy egymásnak ütnöznének.
12. A sütő alapanyagok külön része
Az olyan hozzávalókat, amiket minden nap használsz és sok is van belőle érdemes átlátszó tartókban tárolni. Így mindig tudni fogod, hogy mikor van valami fogyóban és nem érhet meglepetés. Bónusz tipp: mindent címkézz fel!
13. Nehéz dolgokat az alsó szintre
Az öntöttvas serpenyők és más nehéz eszközök mindig a legalacsonyabb szekrény legalsó szekrényébe kerüljenek. Egyrészt biztonságosabb innen elővenni őket, másrészt nem terhelik túlzottan a polcok szerkezetét.