Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA tavaszi kültéri mázolások végeredménye egész nyáron szembeötlő lesz. Nem mindegy tehát, hogy munkánk végeztével elégedetten dőlünk-e hátra. Néhány trükk, amelyek a tökéletes mázolást segítik.
1. Három réteg szükséges
Egy tartós és szép felület háromrétegű mázolással készül: egy alapozó és legalább két fedőréteg szükséges. Így az anyagbeszerzés meghatározásakor is célszerű eszerint kalkulálni.
2. Gondos előkészítés a tartósság titka
A gondos előkészítés talán a legfontosabb feladat. A kültérben álló faárut leginkább a korhadás fenyegeti, emiatt néhány évenként fakonzerváló szert (alapozót) kell használnunk. A léceket és deszkákat minden felújításkor meg kell csiszolni, majd ezután jöhet az alapozó réteg.
3. Ecset, henger, szórópisztoly?
Nem mindegy, hogy ecsettel, hengerrel vagy szórópisztollyal dolgozunk-e. Ha ecsettel hordjuk fel a festéket, több anyag fogy, mint hengereléskor. Az ecset a vékony lécek átfestésekor ajánlott. Lakkhengerrel gyorsabban haladunk nagy felületek esetén. Szórópisztolyba töltéskor pedig alaposan fel kell hígítani a festéket. Így kevesebb festéket, viszont jóval több hígítót kell venni.
4. Környezetkímélő a vizes lazúr
A lazúrfestékeknek összetétel alapján két típusa van: az oldószert tartalmazó és az oldószermentes. Ha tehetjük, az utóbbit válasszuk, mivel ez vízzel hígítható, környezetkímélő hatású és a szerszámokat is könnyebb vízzel kimosni.
5. Használjunk festék lehúzó rácsot!
Lakkhenger használatakor jó szolgálatot tesz a hengerező rács. Ezáltal a henger egyenletesen szívja fel a lazúrt, és a felesleg lecsepeg.
Még több kreatív ötlet, hasznos tanács: Csináld magad közösség a Facebookon