Néhány lépés, ami megkönnyíti a mennyezetfestést:
A szakértő kezek akár létráról, ecsettel is gyorsan haladnak, de a gyakorlatlan háziak inkább válasszák a plafonfestést megkönnyítő segédeszközöket: a festőhengert és a teleszkópos nyelet. A festőhengert inkább gyakrabban mártsuk kevesebb festékbe, mint fordítva. Ezután festéklehúzó-rácson görgessük a hengert addig, amíg a fölösleges festék lecsöpög.
Mennyezetfestés - a festés iránya
Mindig a bejövő fény (tehát az ablakok) irányából befelé dolgozzunk, mivel később is így látszik majd a végeredmény. Ennél a felületnél különösen fontos, hogy gyorsan dolgozzunk és az egész területet egyszerre kenjük be. Ez nem jelenti azt, hogy nem tarthatunk néhány perces „nyakat pihentető” szünetet, de a már felhordott festék legyen még nedves, amikor folytatjuk a munkát.
Mennyezetfestés - a falak mérete
Ha a mennyezet túl alacsony, fessük a plafont sokkal világosabbra, mint a falakat. Viszont, ha túl magas, közepesen világos árnyalattal fessük le! Ettől egy kissé „leesik” majd a plafon, különösen, ha a falak világos színűek.
Plafont festeni keresztben kell vagyis a szoba szélességének megfelelően vigyük fel csíkokban. Ezek a csíkok ne legyenek szélesebbek, mint amit komoly nyújtózkodás nélkül elérhetünk létráról vagy a henger alá szerelt hosszabbító rúddal. Ez általában azt jelenti, hogy max. másfél méter széles és három méter hosszú egységekben gondolkozhatunk. Ezek között az átmenetet a festék és a hengerelés szépen, magától megoldja. A hengerelést mindig a fő fény irányával párhuzamosan kell befejezni, így lesz szép a végeredmény.
Mennyezetfestés - galériás lakások
Kétszintes, galériás házakban gyakori helyzet, hogy a mennyezet túl magas. Ezeket közepesen világos árnyalattal fessük le. Ettől egy kissé „leesik” majd a plafon, különösen, ha a falak világos színűek. Ha stukkót teszünk a fal és a mennyezet közé, fessük azt sötétebbre mint bármi mást. Ez is alacsonyabbá teszi a mennyezetet.
Szobafestő-mázoló
Online Tanácsadó