Milyen stílusú az otthonod? – 1. rész

Király Réka, GE.

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Sokunk számára nehéz meghatározni, milyen stílusú otthonunk, hiszen a trendek folyamatosan jönnek és mennek, így nem könnyű követni őket. Ahhoz viszont, hogy ne legyen stílus kavalkád lakásunkból, itt egy kis útmutató a különböző lakberendezési stílusokról:

1. Lakberendezési stílus – minimalizmus

 
A minimál stílus során egy helyiség megszabadul a rendetlenségtől, a sok felesleges kiegészítőtől és dekorációtól, valamint az őrült és színes mintáktól. A legtöbbször a fekete-fehér színkombinációt választják, ám előfordul más semleges vagy akár élénk színekkel is.
 
 

2. Lakberendezési stílus – afrikai stílus

 
Az elmúlt néhány évben az állatmintás kiegészítők visszatértek a lakberendezésbe – és talán ennek köszönhető az afrikai stílus kialakulása is. Általában azok választják ezt a stílust, akik mernek újítani és valami igazán különlegesre vágynak – mindamellett, hogy szeretik a természetet és lenyűgözi őket Afrika szépsége. Nincs túl sok szabály, a lényeg, hogy legyen állatmintás kiegészítő, használjunk valami élénk színt (például citrom- vagy narancssárgát), sok fa elem legyen és persze pár afrikai stílusú dekoráció.
 
 

3. Lakberendezési stílus – férfias megjelenés

 
Ez a stílus nyilván legénylakásokba lett kitalálva. Nagyon hasonlít a minimalizmushoz, viszont azzal a különbséggel, hogy itt nagy szerepet játszanak a különböző elektronikai kütyük. Emellett rend, egyszerűség és sötétebb színek jellemzik ezt a stílust.
 
 

4. Lakberendezési stílus – virágos kiegészítők

hirdetes
 
A virágos minták szinte folyamatosan a divatban vannak. Ma már bátran megtehetjük, hogy különböző színű virágmintás anyagokat keverünk, szinte bármelyik helyiségben (a leggyakoribbak azért mégiscsak a nappali és a hálószoba).
 
 

5. Lakberendezési stílus – tudor stílus

 
A tudor stílus kicsit visszaugrik a múltba, ugyanis ez a stílus tipikusan a késői gótika és reneszánsz elemeit foglalja magában. Nincsenek hát modern elemek, szögletes felületek – helyettük meleg és barátságos helyiségek, elegáns kanapék, csillogó kiegészítők és föld színek jellemzik.
 
 

6. Lakberendezési stílus – görög stílus

 
Ha valaki szeretné a mediterrán hatást közelebb hozni otthonához, annak mindenképpen a görög stílus ajánlott. A tipikus görög minta az ókori kultúrára emlékeztet, a kék szín a tengerre, a sárga pedig a ragyogó napsütésre, melyek tipikusan Görögország jelképei.
 

7. Lakberendezési stílus – indiai stílus

 
Ez a fényűző stílus egyre nagyobb népszerűségnek örvend napjainkban. Az élénk és változatos színek és bonyolult, aranyszínű díszítések varázslatossá, vibrálóvá teszik a helyet. Egy ilyen szobában úgy érezhetjük magunkat, mintha egy indiai palotában sétálgatnánk.
hirdetes
 
 

8. Lakberendezési stílus – tengerész stílus

 
Ahoy! Aki szereti a tengert vagy épp imád vitorlázni, vagy hajókázni, az az otthonába is könnyedén becsempészheti ezt a tengerész stílust. A kék-fehér csíkos mintázat, piros kiegészítők és a jellegzetes tengeri kiegészítők, mint a horgony vagy hajó makett jellemzik ezt a stílust.
 

9. Lakberendezési stílus – geometriai stílus

 
A grafikai minták rendkívül népszerűek idén. A geometriai minták falmatrica, szőnyeg, ágynemű és stb. formájában jelen vannak egyre több üzletben és az interneten. Merész és izgalmas stílus, remek választás azok számára, akik szeretik az élénk színeket és energikus megoldásokat.
 
 

10. Lakberendezési stílus – tengeri stílus

 
A tengerész stílus mellett nagyon népszerű a tengeri stílus is, amely kifejezetten tengeri elemekre összpontosít. Legtöbben a fürdőszobába választják ezt a stílust, de a nappaliban vagy akár gyerekszobában is tökéletesen megállja a helyét. Tipikus jellemzői a kék szín és a kagylók, s egyéb tengeri kiegészítők.
 
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Stílusok

Lakberendezési szakszótár

Pavilon

Egy kerti pavilon számtalan jó programnak adhat helyet, akár csak összeülni alatta, akár... Tovább

Minimál stílus

A minimál stílust letisztultság, sík felületek, derékszögek, élek jellemzik. Néhány... Tovább

Tovább a lexikonra