Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeÖsszegyűjtöttünk néhány érdekes tanácsot, hogy átvészelje a telet a muskátlid. Ha elvégzel néhány hasznos óvintézkedést egyszerűen átteleltetheted virágaidat és tavasszal gyönyörűbben fognak virágozni, mint valaha!
Nagyon kedvelt növény a muskátli, hiszen május-júniustól egészen augusztus-szeptemberig virágzik és nincs szüksége túl sok gondozásra. Ahhoz, hogy akár még októberben és novemberben is gyönyörködhessünk szépséges virágainkban nagyon fontos odafigyelnünk, nehogy megcsípje őket a fagy. A következő módszerek segítenek, hogy télen is biztonságban legyenek kedvenc növényeid!
1. Öntözés
Az első és legfontosabb dolog, hogy ne felejtsük el, hogy az alvó muskátlinak nagyon csekély mennyiségű vízre van szüksége. Nagyjából másfél-két hetente bőven elég öntözni. Annyi vizet adjunk neki, ami a földet épphogy átnedvesíti. Nem is kell semmilyen tápszerrel sem öntöznünk! Mikor tavasszal újjáéled a természet, ajánlott új virágföldbe költöztetni, ekkor pedig már használhatunk tápszert is.
2. Visszavágás
Mielőtt beköszöntene az első fagy vágjuk vissza a muskátlinkat! Ne fájjon a szívünk akkor sem, ha még van virága! Kb. 10 cm-t bátran levághatunk az ágakból és hajtásokból is. Mielőtt nekiállunk a kaszabolásnak fertőtlenítsük le a vágóeszközünket, mivel így könnyedén elkerülhetjük a vírusos megbetegedéseket. Annak érdekében, hogy megóvjuk a penészedéstől növénykénket kezeljük le gombaellenes lemosóval! Így már biztosan nem érheti semmi gond a téli álmot alvó muskátlinkat.
3. Hogyan és hol tároljuk?
Miután visszavágtuk és lepermeteztük, rakjuk olyan helyiségbe a cserepes virágainkat, ahol a hőmérséklet 0 és 14 Celsius fok között van egész télen. Az is fontos, hogy rengeteg fényt biztosítsunk a növényeknek. Ha esetleg folyó muskátlink van, akkor annyiban kell, hogy eltérjen a raktározásra alkalmas helyiség, hogy a hőmérséklet a 10 Celsius fok körül mozogjon, ne legyen se túl hideg se túl meleg. Számára is elengedhetetlen a fénnyel teli szoba! Nyugodtan rakjuk a pincénkbe vagy a garázsba telelni a muskátlikat, csak arra figyeljünk, hogy a sok fényt és a megfelelő hőmérsékletet tudjuk neki biztosítani.