Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeAz otthonfelújítástól nem véletlenül tartanak olyan sokan. Ezek a projektek könnyedén sokkal nagyobb vállalkozásokká nőhetik ki magukat, mint amekkorákra eredetileg számít az ember, és gyakran az egyik döntés követi a másikat, míg egy egyszerű szobabővítésből el nem jutunk az egész vízvezeték-rendszer lecseréléséhez.
A rendszerezettség és a pontos előzetes tervek elengedhetetlenek a buktatók számának minimalizálásához, és ahhoz, hogy a projekt a tervezett határidőre befejeződjön. A következőkben olyan gyakori hibákat sorolunk fel, amelyek a legtöbb otthonfelújítás közben megjelenhetnek, és írunk néhány tanácsot is, hogy miként kerülheted el őket.
Nem figyelsz a legforgalmasabb helységekre
Az emberek gyakran szándékosan nem törődnek a gyakran használt, központi szerepet betöltő szobákkal, mint például a nappalival vagy a konyhával. A helyzet az, hogy valójában ezek a funkcionális szobák azok, amelyeknél a legfontosabb, hogy naprakészek legyenek (főleg ha újraeladásban gondolkodik az ember).
Csak akkor kezdj el foglalkozni a kisebb, kevésbé fontos szobákkal, ha ezek megfelelő állapotban vannak.
Túl sokat költesz kevésbé fontos dolgokra
Ha nagyobb összegeket tervezel befektetni az olyan drágább dolgokba, mint például a konyhagépek, akkor próbálj más, kevésbé drága dolgokon spórolni. A lényeg az, hogy semmiképpen ne csináld az ellenkezőjét: ne költs túl sokat egy díszes falra, hogy aztán a sokkal fontosabb padlóanyagon kelljen spórolnod.
Gondolj arra, hogy mik lesznek azok a dolgok, amik napi mint nap szolgálnak majd, és amik fontos szempontok lehetnek, ha el szeretnéd adni otthonodat.
Nem törődsz a fürdőszobával
Ha már az újraeladási értékről van szó: külön figyelmet érdemel az otthon fürdőszobája (vagy fürdőszobái). A felújítás itt nem feltétlenül kell, hogy egy vagyonba kerüljön: a csempék vagy a csapok lecserélése máris sokat dobhat a fürdők látványán és értékén.
Elfelejted a kertépítészetet
A kert vagy az udvar a beltér előhírnökei. Az otthon ezen részei bizonyos elvárásokat állítanak fel az emberben, mert egyfajta hangulatot teremtenek, mielőtt még az ember belépne az otthon falai közé. Ha igazán részletes szeretnél lenni, akkor igyekezz úgy kialakítani a külső részeket, hogy minden szobából príma kilátás nyíljon rájuk.
Nem figyelsz az otthon jellegére
A különböző stílusok és időszakokból származó elemek rétegezése látványos lehet ugyan, de csak akkor, hogy ha azt az otthon jellege is alátámasztja. Ha tisztában vagy az alapvető szerkezettel, akkor az alapján sokkal könnyebb lesz majd ízléses, biztonságos döntéseket hozni.
Elhamarkodottan választasz munkásokat
A felújításban gondolkodó emberek gyakran túl hamar választanak vállalkozókat, munkásokat a feladatok elvégzésére. Sok fejfájást megspórolhatsz azonban magadnak, ha olyasvalakit választasz, akiről előzetesen alaposan tájékozódtál, és aki referenciát is képes felmutatni korábbi munkáiról. Nem elhanyagolandó szempont persze az ár sem.
Nem készülsz fel a váratlan költségekre
Miután van egy általános képed arról, hogy milyen költségekkel lesz dolgod, számolj rá erre az összegre 15-20% extrát. Erről ne szólj senkinek, csak tudd, hogy fel vagy készülve néhány váratlan, plusz költségre – szükséged lesz rá!
A komolyabb felújításokhoz szerezz építészt és belsőépítészt
Itt aztán tényleg nem jó ötlet spórolni. Egy építész és egy designer segítenek minél zökkenőmentesebbé tenni az egész felújítást, és az általad megálmodott otthon lehető legjobb verzióját alakítják majd ki. Az ilyen személyek gyakran rengeteg vállalkozót és beszállítót is ismernek, ami tovább könnyíti a beszerzést és a munkások összeszedését.