A tekercseket úgy helyezik el, hogy színes virágokat, leveleket, egzotikus rovarokat, csodálatos tájakat és még számtalan alakzatot testesítsenek meg.
A reneszánsz korban a francia és az olasz apácák és szerzetesek már díszítettek pl. aranyozott szélű könyvborítót vagy más vallásos témájú tárgyat quilling technikával. Festés és aranyozás után a hatás fantasztikus volt, mintha eredeti kovácsoltvas díszítést, veretet kapott volna a tárgy.
Európában igazán a 18. században vált népszerűvé. Elegáns úri hölgyek szabadidő tevékenységévé vált.
Ma a quilling újjáéledésének lehetünk szemtanúi, egyre népszerűbb kreatív technika, minden kontinensen gyakorolják. Fali képeket, képeslapokat, esküvői meghívókat, születéskori üdvözlőlapokat, scrapbook fedőlapokat és dobozokat díszítenek ezzel a technikával A quilling megtalálható a művészeti galériák kínálatában Európában és az Egyesült Államokban egyaránt.
Különböző színű és méretű, kéttónusú, színátmenetes és savmentes quilling papírból válogathatunk a kreatív boltok kínálatában.
A savmentes quilling papír kiváló minőségű, tartós, értékálló, remek választás pl scrapbook készítéséhez.
De természetesen mi magunk is kivághatunk kb 3 mm-es papírcsíkokat és a kreatív boltokban kapható eszköz segítségével se túl szoros se túl laza tekercseket készíthetünk belőle.
Akinek kedve és türelme van, a felhalmozott újságpapírból hosszú csíkokat vághat ki. Ezt pl hurkapálcára feltekerheti, kevés ragasztóval a szélét rögzítheti. Az így létrehozott hengerelt papírból, ragasztó segítségével nagyon erős tárgyakat, kosarakat, dobozokat, de akár bútorokat is készíthetünk.
Képek forrása (3-7): Pintér Ferencné Zsuzsa