Bámulatba ejtő fa stúdiót álmodott meg kertjében ez a férfi!

VV

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

A Brooklynban eléggé elterjedt trend, hogy az emberek lakásaik mögött az udvaron kis „stúdiókat” építettnek, amik vagy dolgozószobaként funkcionálnak vagy éppen pont ellenkezőleg, ott szeretnének kikapcsolódni. Ez a trend meghódította már Torontót is, ahol Oliver Dang egy elképesztően stílusos kis fa stúdiót álmodott meg kertjének végében.

Hasonlóan sok Brooklyn-i lakástulajdonosához, Oliver is úgy döntött, hogy a legtöbbet hozza ki az ingatlanjához tartozó területből, az udvar végén lévő kis stúdió építésével. Mivel a stúdió teljesen elkülönül a főépülettől, egy teljesen privát munkaterületet biztosít használójának.

 

 

A területet egy magas cédrusfából készült kerítés választja el, a „külvilágtól”. Megegyező anyaggal dolgoztak a 9,3 m2-es faházon is, az enteriőr is cédrusfából készült. Az elülső homlokzaton a falécek függőlegesen helyezkednek el, míg a tető különlegessége az aszimmetriája. A cédrus világos színéhez, tökéletesen illik a fehérkeretes üvegajtó és ablak.

hirdetes

 

 

A stúdió modern aszimmetrikus designja részben azért van, hogy kontrasztot képezzen a mögötte lévő juharfától, másrészt pedig hogy a déli nap maximálisan besüthessen a tetőablakokon keresztül. 
Belül a csapatnak fel kellett használni minden rendelkezésre álló helyet, hogy a stúdió minél tágasabb legyen, ezért a függőleges támasztóoszlopokhoz lettek rögzítve a polcok.

hirdetes

 

 

A maximális természetes fények elérésének érdekében, a tervezőasztalt nagyablak alatt helyezték el, míg a számítógépes munkálatokra a faház oldalának teljes hosszával megegyező asztalon van lehetőség. A stúdió lehetővé teszi a munkát egy privát térben, de lehetővé tesz egy rögtönzött pikniket vagy akármilyen kikapcsolódás jellegű időtöltésre is alkalmas.

 

 

Oliver Dang egy nagyon szép faházat tudhat magáénak, de személyes véleményem alapján a cédrusfa nem a legpraktikusabb fafajta a kültéri burkolatokhoz. További hátránya Magyarországon, hogy nem terem itthon, ezért a beszállítása is többletköltséggel, illetve környezetszennyezéssel jár. Az európai fafajták közül 1-es besorolást kap, vagyis nagyon tartósnak minősül az akác, ezért bátran ajánlom mindenféle kültéri felhasználásra. Az akác felhasználása elég sokrétű, ha szeretnél róla többet tudni kattints IDE!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Építészet Épületek Stílusok

Lakberendezési szakszótár

Diabétesz

  Még mindíg nem tudjuk, hogy miért alakul ki 2-es típusú cukorbetegség vagyis... Tovább

Háztartási keksz

A keksz (magyarul aprósütemény) egy kisméretű péktermék, amelyet különböző... Tovább

Tovább a lexikonra