Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeKörnyezetvédelem, spórolás? Mindkettőt megvalósíthatod ezzel a zseniális trükkel, és még egyszerű és hatékony is! Megmutatjuk, hogyan lesz a sütőd ragyogóan tiszta! Sütő tisztítása egyszerűen!
Sütő tisztítása vegyszerek, kemikáliák nélkül
Manapság már nem véletlenül lehet hallani annyit a környezetbarát tisztítószerekről. Persze a vegyszerek nagyon hatásosak és gyorsan megy velük a takarítás, azért nem árt szem előtt tartani, hogy ezek mégis csak vegyszerek – és nem biztos, hogy a konyhába valók! Nem is beszélve arról, hogy ha nem használunk vegyszereket, spórolhatunk is.
Jó-jó – mondod te – de vegyszerek nélkül sokkal nehezebben megy mindez, fene akar ezzel ennyit vesződni….! De képzeld el, a módszer, amit itt bemutatok nem csak olcsó, nem csak körneyzetbarát, hanem rendkívül hatékony is!
A vegyszer nélküli sütőtakarítás receptje
A sütő takarítása azt hiszem minden háziasszony rémálma. Még a gáztűzhely tetejét könnyű megtakarítani, addig a sütő résszel órákat is el lehet babrálni. Viszont ha tudod, mit kell tenned, elég lesz mindössze egy óra, hogy a zsíros, odaégett ételmaradékos sütődből újat varázsolj!
Amire szükséged lesz:
- egy bögre víz
- 1/3 bögre ecet
- fél csésze szódabikarbóna
- fél csésze só
- szórófejes flakon
- - szivacs
Ezeket a szereket már nagymamáink is használták, nincsen bennük semmi mérgező és ilyen kis mértékben még csak a természetre sem károsak! A szódabikarbóna például nem más, mint nátrium-hidrogénkarbonát (nátrium-bikarbóna, régiesen kettedszénsavas szikeny vagy köznapi nevén szódabikarbóna) enyhén lúgos, vízben jól oldódó só. Bikarbonátionból (HCO3−), és nátriumionból (Na+) áll. A savakat semlegesíti, és közben szén-dioxid szabadul fel. A szódagyártás és más vegyipari folyamatok mellékterméke. A környezetre ártalmatlan, sokoldalúan használható.
A takarítás menete:
Első lépésként keverd össze a vizet és ecetet a szórófejes flakonba, majd fújd be vele jó alaposan az egész sütőt (nem kell ráfújni mindent!)
Ez után szórd rá a fél csésze sót, permetezd le újra az ecetes vízzel, szórd rá a szódabikarbónát is, majd jöhet még egy permet ecetes víz. Ha megvagy a rétegekkel, akkor hagyd állni az egészet fél óráig.
Ha letelt a fél óra, vedd elő a szivacsot és engedj egy tálba langyos (fontos, hogy valóban langyos legyen!) vizet, és töröld át az egészet. Ha nem jön fel könnyen a lerakódott zsír és ételmaradék, hagyd még rajta az elegyet újabb fél óráig