Spakli és glettvas:
A falak előkészítésekor vesszük hasznát. Lekaparhatjuk vele a régi, málló vakolatot, kitölthetjük a falak repedéseit és a lyukakat. Falkaparáshoz az olcsóbb változat is megfelelő, gletteléshez viszont érdemes több méretű rozsdamentes spaklit vagyis glettvasat beszerezni.
Csiszolópapír:
A javított, glettelt felületek csiszolására használatos falfestéskor. Természetesen elengedhetetlen fafelületek mázolásához, hiszen itt többször vissza kell csiszolni a már lefestett rétegeket is.
Takarófólia:
Nagyon fontos eszköz, ha nem akarunk hetekig megszáradt festékfoltokat kapargatni a padlóról. Nagy választékban lehet kapni, én azt ajánlom, vegyük meg a kicsit drágábbat, mert a legolcsóbbak anyaga olyan vékony, hogy gyakorlatilag érintésre kiszakad. Sokan pamutruhát használnak, de ezt nem javaslom: könnyen átázik és összekeni a padlót. A takarófólia esetében arra kell figyelni, hogy a rácsöppenő festéket nem szívja magába, ezért ha belelépünk a festékbe és átmegyünk a lakás másik részébe, akkor lábnyomokkal lesz teli a lakás.
Ragasztószalag:
Ezzel fogjuk leragasztani a fólia szélét, valamint körbevenni az ajtó- és ablakkereteket, fali csatlakozókat, illetve ha elérő színű falakat festünk a választékokat ezzel kiválóan el tudjuk különíteni. Ha szabad kézzel nem vállalkozunk a plafon és a fal találkozásának kifestésére, vessük meg a ragasztószalagot itt is.
Rongy:
A rongy többször is előkerül majd festés közben. A megfolyó festéket, apró cseppeket száraz ruhadarabbal tudjuk a leghatékonyabban eltüntetni. És persze itt a dekorációs alkalmazás: egyre divatosabb a falak felületének izgalmasabbá tétele. Antik, mediterrán hatást érhetünk el, ha rongyokkal bemasszírozzuk a festéket a falba, így hol sűrűbb, hol ritkásabb lesz a felület. Előkészítéskor pedig nedves ronggyal mossuk le a falakat, mivel csak tiszta, por- és szennyeződésmentes területeket lehet szépen átfesteni. Nem kell megijedni, néhány régi, szakadt pamutpóló is megteszi, ami otthon találunk.