5 tévhit a takarítással kapcsolatban, ezek a módszerek többet ártanak, mint használnak

VN, NA

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Szerintem a takaríts egy olyan dolog, amit körülbelül senki sem szeret, de mégis mindenki jobban tud a másikánál, és mindenkinek van egy-kétszuper titkos praktikája, amivel felgyorsítható az olyannyira gyűlölt procedúra. Azonban vannak olyan mendemondák, amik nem biztos, hogy igazak, és vannak olyan takarítási praktikák is, amik valójában semmit sem érnek, vagy ami még rosszabb, többet ártanak, mint használnak. Az alábbiakban 5 népszerű takarítási mítoszt mutatunk be, amik nem igazán érnek sokat, mégis sokan előszeretettel használják őket.

Az ecet mindenre jó

Nagymamám szokta ezt mondani: minek veszel drága takarítószereket, az ecet mindenre jó, amire meg nem arra ott a citromsav, és a többi házi praktika. Nos nem téved sokat a nagyi, valóban nagyon jó takarítószer az ecet, és sok mindenre lehet használni, olykor még a méregdrága takarítószereknél is hatékonyabban, azért nem mindenre jó, erős savassága miatt. Az eset savassága erősen károsítja például a gránit- és a fapultot, a vágódeszkát vagy a padlót. Ellenben zsíroldáshoz, vízkőeltávolításhoz a fürdőszobában, a vízforraló vízkőtelentéséhez kiválóan alkalmazható!

 

A hipó mindenre jó

Az ecethez hasonlóan a hipó sem jelent megoldást mindenre, bár sok makacs folt ellen hatékonyan bevethető, valamint remekül fehérít, vannak azért olyan szennyeződések, amik ellen nem sokat ér. A zsír eltávolítására például nem nagyon jó, ezért hiába súrolod vele a gáztűzhelyét, vagy egyéb zsíros felületeket hosszanan, nem biztos, hogy eredményes leszel. Inkább finomszemcsés takarítószereket használj ezekre a területekre!

hirdetes

 

A legjobb alacsony hőfokon mosni

Minden ruhát alacsonyhűfokon, kímélő programon mosol, mert az a biztos, így nm teszel kárt semmiben? Én is így voltam sokáig ezzel, annyiféle anyag van, nehéz számon tartani, mit, hogyan érdemes, vagyis leginkább szabad mosni, ezért a legegyszerűbb választásnak az tűnik, ah mindent alacsony hőfokon mosok. Bár ez segít a színek, és az anyag épségének megtartásához, és még spórolni is lehet vele, minden foltot, szennyeződést, valamint kórokozót nem távolít el. A törölközőket és konyharuhákat éppen ezért érdemes 60 fokon mosni. Ja és az sem igaz, hogyha több mosószert használsz akkor tisztább lesz a ruha, sőt épp ellenkezőleg, ha túl sok mosószert használsz, akkor a felesleges maradványok a ruhára tapadnak meg, amik inkább csak ártanak, semmint használnak.

hirdetes

 

Újsággal kell takarítani az ablakot

Igen, én is ezt tanultam anyától, ő pedig az ő anyukájától, és így tovább, hogy az ablakot csíkmentesre újságpapírral lehet varázsolni. De ez sajnos nem igaz. Nem a mi hibánk, hogy tévesen használjuk ezt a módszert, hiszen eredetileg ez egy nagyon jó, és hatékony technika volt, csakhogy az újságpapír minősége azóta megváltozott, és manapság már teljesen alkalmatlan erre célra, mert könnyen átázik, így foltokat hagy az üvegen, illetve még a fecniket is szedegetheted.

 

A zöld tisztítószerek kíméletesebbek

Manapság óriási zöld mozgalom van, ami nagyon jó, legyünk minél zöldebek, minél környezet barátabbak! Azonban sok tévhit kering ezek körül a zöld dolgok körül, sokan nem tudják, hogy melyik címke, logó pontosan mit jelent. Egyes zöld címkéket akkor is megkaphatnak ezek a szerek, ha például előállításukhoz kevesebb vizet használtak, ami ugye egyáltalán nem jelenti azt, hogy kíméletesek is. Érdemes ezeknek utána olvasni vásárlás/ használat előtt!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Háztartás

Lakberendezési szakszótár

Minimál stílus

A minimál stílust letisztultság, sík felületek, derékszögek, élek jellemzik. Néhány... Tovább

Vízkereszt

A vízkereszt, más néven háromkirályok vagy epifánia egy keresztény ünnep, amelyet... Tovább

Tovább a lexikonra