Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA mai modern technológia mellett a mosás nem tűnik olyan bonyolultnak: csak bedobod a mosógépbe, lejár kiveszed, mehet a szárítógépbe és kész is. De valóban ilyen egyszerű lenne? Az igazság az, hogy habár már nem kell se a patak partjára lemenni megtisztítani a ruhákat, se a teknőt előkapni és kézzel mosni, még mindig van egy-két szuper trükk, amit a tiszta ruhák érdekében jó ismerni. A következőkben 5 tipikus mosási hibát mutatunk, amit jó, ha te nem követsz el.
#1: A gyakori mosástól tényleg tönkremegy a ruha?
Ez egy nagyon gyakori városi legenda, amivel úton, útfélen találkozik az ember: ha gyakran mosod a ruhádat, akkor hamar tönkre megy, de vajon ez tényleg így van, érdemes spórolni a mosással? Az igazság az, hogy maga a mosás nem teszi tönkre a ruhákat, ha jó minőségűek, és megfelelően mossuk őket. Ha az előírás szerint mosod a ruháidat, tudod azok a kis jelek a címkén, megfelelő, kímélő mosószerrel, akkor hosszú életű lesz a ruhadarab, akármennyiszer is mossad. Olyan mosószert válassz, ami nemcsak a ruhák színét ápolja, hanem a textíliát is óvja.
#2: A foltok maguktól eltűnnek?
Igen, egyre modernebbek a mosógépek, egyre modernebb funkciókkal, ennek ellenére te is azt tapasztalod, hogy foltosak maradnak bizonyos ruhák? Nem a mosógépben van a hiba, sajnos a makacsfoltok nem tűnnek el csak úgy! A mosószer és egy órás mosási program nem öli meg a zsíros szennyeződéseket, ezért ezekhez érdemes folttisztítót használni mosás előtt. Ezeket a szereket közvetlenül a folton kell alkalmazni, a dobozon található előírás szerint, hatékonyan távolítják el a foltokat, és nem, nem tesznek kárt a ruhákban!
#3: A fehérítő káros?
Megszámolni sem tudom, hogy mennyiszer hallottam már ezt: a fehérítő káros, tönkreteszi az anyagot. Vajon tényleg így van ez, és ha igen, akkor mit ajánlott csinálni, ha elkezdenek szürkülni, vagy sárgulni a csodaszép fehér ruháim? Az igazság az, hogy a fehérítés sikere a megfelelő minőségű fehérítőn múlik, ezen nem érdemes spórolni, mert az olcsó szerek tényleg nagyobb kárt okozhatnak, mint hasznot, érdemes minőségi termékekre beruházni. A legjobb, ha klórmentes fehérítőt használsz, ami nem roncsolja sem a ruhák színét, sem az anyagukat.
#4: A mosógépet nem kell takarítani, ha nem látok rajta roncsolódást?
A mosógépen a lerakódások, a vízkő sajnos leggyakrabban a nem látható alkatrészeken keletkezik, így nem észrevehető, de ettől függetlenül igenis létezik, és nem szabad figyelmen kívül hagyni! Ugyanis, ha nem kezeljük bizonyos időközönként ezt a rejtett problémát, akkor egyszer csak villámcsapás szerűen azt vehetjük észre, hogy elromlott a mosógép, ugye ezt te sem szeretnéd? Ezért érdemes vízlágyítót használni, a legjobb az olyan, ami egyben a mosószer lerakódása ellen is véd.
#5: Tényleg kell a kisbabáknak a kiemelt védelem?
Sokan az újszülött érkezésével semmit se változtatnak mosási szokásaikon, pedig a kisbabák bőre hiperérzékeny, hajlamos allergiás reakciókra is, ezért érdemes kímélőmosószereket használni, és odafigyelni a mosási körülményekre!