Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA karácsony és szilveszter közötti hatalmas lakomák után január 1-jétől az újrakezdés felé tekintünk. Gyakran teszünk újévi fogadalmakat az egészséges táplálkozással kapcsolatban… csak azért, hogy megszegjük azokat. Mi is túlságosan is jól tudjuk, milyen trükkös lehet néha ragaszkodni ezekhez az elhatározásokhoz. Összegyűjtöttünk tanácsokat, amiket könnyebbé tehetik az újévi diétát!
Tegyél több fehérjét az étrendedbe
A fehérje létfontosságú szervezetünk számára. A szövetek növekedésére, helyreállítására és karbantartása miatt fontos, de létfontosságú a csontok és az izmok számára is. Összességében tehát nagyon fontos dologról van szó. Az elegendő fehérjét tartalmazó étrend kifejezetten segít a szervezet jó kondícióban tartásában és jobban is laktatnak a magas fehérjetartalommal rendelkező ételek: de mi a ésszerű módja annak, hogy beépítsd a napi étkezésedbe? A tojás, a csirke , a hüvelyesek, sajtok vagy a hal rendszeres fogyasztása remek opciók. Érdemes minden étkezésed a fehérje köré építeni, és miután az megvan, mehetnek mellé a szénhidrát és zsír források.
Tartsd szemmel a telített zsírok bevitelét
Zsír – itt valójában inkább a minőség, mint a mennyiség számít, és a telített zsírok azok, amelyek mérsékelten fogyaszthatók. Szóval, mennyi a túl sok? Ezt nehéz megmondani, mert kortól, nemtől, súlytól, magasságtól és aktivitási szinttől függ a megfelelő zsírbevitelünk. Általánosságban azt lehet mondani, a fehérje és a szénhidrát mellett a zsírból vigyünk be a legkevesebbet. Éppen ezért folyamatosan keresünk olyan ételeket, amelyek alacsonyabb telített zsírtartalmúak, de félnünk semmiképp nem kell tőle, a lényeg, legyünk nagyjából tisztában azzal, hogy az adott ételnek mekkora zsírtartalma van.
Kezdd a napot egy egészséges reggelivel
Először is kulcsfontosságú, hogy reggelizz. Amikor az újév kezdődik és újra visszaállsz a dolgos hétköznapokba, akkor túl könnyű úgy kimenni az ajtón, hogy nem eszel semmit, és máris rosszul is kezded a napot. Tehát irány reggelizni miután felkeltél, vagy csomagolj előző este valamit, amit magaddal vihetsz a munkába.
Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat: zabkása, turmix, tojásos reggeli, teljeskiőrlésű kenyérből készült szendvics sonkával, sajttal: határ a csillagos ég, összpontosíts a magas fehérjére és ne félj a szénhidráttól sem, nyilván kevesebbet kell bevinned belőle is, ha diétázol, de nem szabad minimalizálni teljesen a bevitelét, hiszen az tart minket energetikusan és éberen.
Próbáld ki a húsmentes hétfőket
Ha lelkes húsevő vagy, könnyen beleeshetsz abba a csapdába, hogy a hét minden napján húst majszolsz. A sovány hús minden bizonnyal jótékony része lehet a diétás étrendnek, de érdemes figyelni a növényi alapú termékek bevitelére is. Ezért azt javasoljuk, hogy próbáld ki a húsmentes hétfőket – a fehérjebevitel igaz, így nehezebb, de semmiképp sem lehetetlen. A hüvelyesek általában magasabb fehérjetartalommal rendelkeznek, és ne feledkezzünk meg a sajtokról, cukormentes joghurtokról, túróról és társairól, amik nagy segítségedre lehetnek a húsmentes hétfőn.