A 3D ház
Ez persze egy következő szint, mert egy egész 3D-s „nyomtatóüzemet” kell ehhez először építeni. A tervek szerint az épületben a látogatók akármeddig sétálhatnak körbe, körbe, akár a végtelenségig.
A projektben részt vesz a matematikus és művész Rinus Roelofs is, aki a Tájháznak nevezett építményt tervezni fogja. Az ún. Tájház indulni fog a kétévenként megrendezett európai versenyen, ahol 15 különböző ország fiatal tervezői által megalkotott építészeti megoldásokat mutatnak be.
A 3D ház építése
A szerkezetet pályaszerűen tervezték, amelyet 6x9 méteres masszív D-alakú 3D nyomtató által előállított darabokból fog állni, amelyeket aztán összecsatolnak egy folyamatos sávszerűen kialakított alakzatban. Az olasz tervező, Enrico Dini által tervezett D-formájú nyomtató vékony homokrétegeket, és szervetlen ragasztót használ fel a keretszerkezet előállításához. Minden keretszakaszt azután üveggyapottal töltenek ki, és betonnal, hogy az 1000 négyzetméteres épület erősségét és a szilárdságát biztosítsák.
A 3D ház kivitelezése
A szerkezet kivitelezése a becslések szerint 4-5 milliárd Euroba kerül majd, és remélhetőleg mintaprojektként szolgálhat a világ más tájain hasonló középüzletek kialakításához, úgy mint múzeumok, látogatóközpontok, de akár magánházak építését is tervezik ilyen technológiával.
A projekt hasonlatos a WikiHouse szerkezeti rendszerhez, ahol az épületek alkotórészei letölthetőek, és aztán egy CNC megmunkáló központot használva előállíthatóak.