Világos, tágas terek kialakítása: ezekkel a trükkökkel érheted el!

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

 Legyen szó akár az otthonodról, akár az irodádról -  a világos, tágas terek minden épületnek jól állnak. De mit tehetsz, ha nincs meg ez az adottság? Mutatunk 5 tippet, amivel elérheted! 

Szeretnéd a teret optikailag világosabbá, nagyobbá tenni? Nézd meg ezeket az okos belsőépítészeti trükköket, és valósítsd meg az álmod! A kis terek berendezésénél rengeteg tényezőre kell odafigyelni – néhány jól elhelyezett elemmel és okos tervezési ötletekkel azonban hatalmas változást érhetsz el, mely valóban nagyobbnak mutatja majd a teret. Játssz a színekkel, a bútorokkal, a világítással, és téveszd meg a szemed, hogy jobban érezd magad az adott szobában, vagy éppen az irodádban! 

 

Nyisd a teret a természetes fény erejével! 

A természetes fény a legjobb dekoráció, amit egy helyiség megkaphat. Amennyiben van lehetőséged minél több felületen beengedni azt a lakásba vagy éppen irodádba, azt mindenképp tedd meg. A nagy ablakok elől mellőzd az árnyékolást, és használj akár üveg térelválasztó rendszereket, üveg válaszfalakat tömör falak helyett! Ezzel nem csak a világosságot engeded be mindenhova, de a tér is nagyobbnak tűnik, hiszen nem nyomják össze a falak a helyiséget. 

 

Legyen a helyiségnek fókuszpontja!

Ha egy helyiségben a fókuszpontban egy adott bútordarab áll, az optikailag tágítja a teret, erre irányítja a figyelmet. Ez az elem természetesen a legtöbb esetben funkcionális kiegészítője a helyiségnek: egy irodában ilyen lehet az íróasztal, az ebédlőben az étkező asztal, vagy a nappaliban a kanapé. A trükk lényege, hogy a szoba középpontjába ez a bútor kerül, és a helyiség többi darabját is úgy helyezheted el, hogy a fókusz erre a tárgyra irányuljon – minden mást pedig érdemes minimalizálni, korlátozni a kiegészítők számát. 

hirdetes

 

Használd a színeket a tér megnyitásához! 

Optikai „csalódást” érhetsz el vele, ha a színeket megfelelően használod – és ezt is alkalmazhatod, hogy a tér nagyobbnak és világosabbnak hasson. A világos színek, a paszteles árnyalatok használata a festés során segít ebben! 


hirdetes
A sötétebb árnyalatok hajlamosak elnyerni a fényt és optikailag összenyomni a helyiséget, ezért azt óvatosan érdemes csak alkalmazni – azonban jó lehetőséged adnak ezek arra, hogy bizonyos falakat kiemeld. A hangsúlyosabb falak színessé és dekoratívvá teszik a teret, és attól függően hogy hol helyezkednek el, akár magasabbnak, akár szélesebbnek vagy hosszabbnak is láttathatják a helyiséget. 

 

Használj tükröket! 

A nagyméretű tükrök kiváló lehetőséget nyújtanak arra, hogy a szoba tágasabbnak tűnjön. A fényvisszaverő képességnek köszönhetően a világosságot is támogatják ezek a kiegészítők, de fontos szerepet játszanak abban is, hogy optikailag nem zárják a teret: a tükröződésnek köszönhetően még a legkisebb helyiség is nagyobbnak tűnhet. 

 

Minimális dekoráció, maximális tér

A dekor elemek minden helyiségben fontos szerepet játszanak – függetlenül attól, hogy az otthonodról vagy az irodádról van szó. Természetesen nem kell minden ilyen elemet nélkülöznöd, azonban ha a cél a tér tágítása, akkor érdemes ezeket minimálisra korlátozni. A sok apró elem sajnos zsúfoltnak láttatja a teret, ezáltal kisebbnek és lehangolóbbnak tűnik. A kevesebb itt néha több! 

 

Helykihasználás mesterfokon

Gondold meg jól a bútorok méretét! Alapvető igazság, hogy a hatalmas, robosztus bútorok ugyan luxust és eleganciát mutatnak, azonban egy kisebb teret optikailag még jobban összenyomnak. Éppen ezért fontos, hogy csak a legfontosabb elemeket hagyd „nagyra” – a tér maximalizálása érdekében pedig a méretesebb darabokat érdemes a fal mellé, a sarokba helyezni, a helyiség közepére pedig a kisebb, alacsonyabb bútorokat tenni. 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Lakberendezési szakszótár

Bordűr

  Bordűr, avagy díszítőszegély, más néven: szegélydísz, keret; Valamilyen tárgy... Tovább

Tovább a lexikonra