Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeNem csak a jobb minőségű szépségápolási szerek képesek befolyásolni bőrünk szépségét, hanem mindennapi szokásaink is kihathatnak annak minőségére. Mostani cikkünkben bemutatjuk, hogy mik azok a rossz szokások, melyektől ideje megválnod, ha még hosszú ideig szeretnél szépséges bőrt.
1. Figyelj oda a nappali krémek használatára
A napnak jótékony hatásai vannak szervezetünkre nézve, de ezzel ellenben ugyanakkor ártani is tud neki. Ennek oka, hogy az UV-sugárzás rendkívül ártalmas lehet – felgyorsítja az öregedési folyamatokat, valamint rákkeltő hatásaik is lehetnek. Ezért is érdemes odafigyelnünk rá - a legjobb módszer, az ellene való védekezésben, egy megfelelő nappali krém használata, mely napvédő faktort tartalmaz. Ezt akkor is érdemes alkalmaznunk, ha egyáltalán nem a barnulás a célunk, viszont fogunk érintkezni napfénnyel.
2. Szemünk erős dörzsölése
Szemünk (gyakran tudatlan) erős dörzsölése vagy vakarása felesleges nyomást gyakorol a szemgolyókra. Arról nem is beszélve, hogy ezek az erőteljesebb mozdulatok kicsi erek kialakulásához vezethetnek, melyek bőrirritációt okozhatnak. Továbbá, ha ez a dörzsölés megszokássá, rendszeressé válik, akkor a bőröd jobban megnyúlhat ezen a területen. Hogy mi az eredménye? Különböző ráncok a vártnál hamarabb jelenhetnek meg.
3. Túl sok cukor fogyasztása
A nagy mennyiségű cukor fogyasztása az egyik legrosszabb dolog, melyet szervezeted, egészséged ellen tehetsz. Ezt már valószínűleg Te is tudtad, ugyanakkor ez nagyobb mértékben befolyásolhatja bőrödet is. A cukor össze fog kapcsolódni az arcod kollagénjeivel, ezáltal megnehezítve azokat, így gátolva bőröd feszességét.
4. Alváshiány
Az alvás a legalapvetőbb helyreállítási folyamat az egész testünk számára. Amennyiben viszont bioritmusunk fel van borulva, este csak forgolódunk az ágyunkban, illetve hozzászokunk a pár órás pihenésekhez, többet ártunk bőrünknek is, mint gondolnánk. Ez a nem elegendő alvás ugyanis megakadályozza a sejtek megújulását, ezzel növelve a karikák, bőrhibák és ráncok kockázatát.