Megéri spájzolni!

GE.

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Jó tudni, hogy mely gyümölcsöknek és zöldségeknek van szezonja az adott hónapokban, ha tartósítást vagy tárolást tervez, még akkor is, ha csak a költségmegtakarítás miatt.

A gyümölcsök és zöldségek ízét nem csak tavasszal és nyáron élvezhetjük (bár frissen a legfinomabbak és legegészségesebbek), hiszen többféleképpen is megőrizhetjük őket, amikor nincs szezonjuk. Ezt nevezzük spájzolásnak! Ez egy nagyszerű lehetőség arra, ha nem csak nyáron akarnánk élvezni az idény gyümölcsöket

 

Bárhogy is dönt, egy dolog biztos: az alapvető higiéniai követelményeket, például az üvegek fertőtlenítését, valamint az edények, edények és konyharuhák tisztítását mindig be kell tartani.

 

A gőzölési folyamat, amely két tipikus technikát foglal magában: a száraz és a nedves gőzölést, a hőkezelés ugyanilyen fontos része. Mindkettő arra szolgál, hogy minimálisra csökkentsük az üvegben lévő levegő mennyiségét és a romlást okozó baktériumok elszaporodásának lehetőségét.

 

Lekvárok, dzsemek:

 

Ez egy időigényes folyamat. Általános tény, hogy a legfinomabb lekvár a legfrissebb, legédesebb gyümölcsből készül. Mivel a savtartalom is szerepet játszik a lekvárkészítésben, okos ötlet az alacsony savtartalmú gyümölcsökhöz citromlevet adni. Ha csak lehet, ne változtassuk meg a recept cukortartalmát! A cukor a befőzés elengedhetetlen eleme, mivel segíti az alapanyag tartósítását, és meghatározza a lekvár állagát.

hirdetes

 

 

hirdetes

Savanyítás:

 

A savanyú uborka a leggyakoribb savanyúság, de más zöldségeket, sőt gyümölcsöket, például paprikát, karfiolt, almát és körtét is lehet így tartósítani. Ha egyáltalán megvalósítható, ragaszkodjon egy jól bevált recepthez! Még az ecet sem garancia arra, hogy amit savanyítasz, nem romlik meg. Ismétlem, kezdje olyan egészséges dolgokkal, amelyeket felhasználás előtt jól megmostak.

 

Tedd el olajba!

 

Fantasztikus módja a magas víztartalmú zöldségek, például paradicsom, gomba és bab, valamint a szárított paradicsom, fokhagyma és hagyma tartósításának. Az olívaolaj, napraforgó-, szezám- vagy szőlőmagolaj ideális választás, mivel nem változtatja meg a tartósított összetevők ízét. A hidegen sajtolt olajok, amelyekhez szárított vagy zöldfűszereket is adhatunk, markánsabb ízűek. Az olaj előnye, hogy megakadályozza a légbuborékok bejutását, ami azt jelenti, hogy az étel tovább eltartható.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Egészséges életmód Egészséges táplálkozás

Lakberendezési szakszótár

Hálószoba

A hálószoba otthonunk egyik legfontosabb, ám legkritikusabb pontja is a lakberendezés... Tovább

Húsvéti locsolkodás

Vízbevető, vízbehányó hétfőnek nevezték, ugyanis még ötven évvel ezelőtt is elterjedt... Tovább

Tovább a lexikonra