Így szárítsd ki és őrizd meg hosszú ideig kedvenc virágaidat

VN, NA

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Kaptál egy gyönyörű csokrot kedvesedtől egy évforduló, vagy épp Valentin nap alkalmából, és szeretnéd eltenni emlékbe? Esetleg épp most készülnek pompázni kedvenc virágaid, és tovább szeretnéd díszíteni velük otthonodat, mint ameddig tartanának? Szerencsére, ha megfelelően kiszárítod őket, akkor sokkal tovább élvezheted szépségüket – és mindez egész egyszerűen kivitelezhető! Az alábbiakban ehhez a folyamathoz kínálunk egy átfogó, de egyszerű útmutatót. Megismerkedhetsz többféle szárítási és „tartósítási” módszerrel is, hogy legszebb emlékeidet hosszú időkre megőrizhesd. Kezdjük is!

A virágok kiszárítása

A kiszárítás egy népszerű módszer a virágok megőrzésére, különösen azok köreiben, akik szeretnék kézzelfogható módon is megőrizni legromantikusabb napjaik emlékeit. A szárított virágok továbbá gyönyörű díszek is lehetnek otthonod kidekorálására, akár kiegészítő, akár központi elemekként.

 

Mielőtt belekezdenél a szállításba, olvasd el az alábbi gyors, de hasznos tippeket, amik garantáltan megkönnyítik majd a dolgokat a későbbiekben:
•    A levegőn szárítás főleg csokrok és masszívabb virágok kiszárítására ideális. Ilyenek például a rózsák, illetve a kisebb, tartósabb virágok (pl. levendula).

hirdetes
•    A mikrós szárítás nagyszerű módszer a színek és a szerkezet megőrzésére, különösen az olyan virágok, mint a gerberák, a krizantémok, a rózsák és a tulipánok szárításakor.
•    Az érzékenyebb virágokat (pl. liliomok) alternatív módszerekkel érdemes megőrizni. Ilyen például a préselés és a bekeretezés.
•    Ne várj túl sokáig a virágok kiszárításával, mert a teljesen kifejlett virágok valószínűleg ledobálják majd magukról a szirmaikat a folyamat során.
•    A szárított virágok hamar elveszítik a színüket, ha napfény, vagy extrém hőmérséklet éri őket, ezért tartsd kiszárított virágaidat hűvös helyeken, és védd őket a napfénytől!

hirdetes

 

Az alapok tisztázása után kezdhetjük is a virágok kiszárítását. Ehhez több módszert is alkalmazhatsz, de a leggyakoribbak a levegőn, illetve a mikróban szárítás. Először ezekről lesz szó, majd megosztunk néhány tippet a kiszárított virágok hosszútávú megőrzéséhez is!
 

Lapozz, mert még a következő oldalon is osztunk meg praktikákat, módszereket a virágok szárításával kapcsolatban!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Dekoráció DIY Kert Kiegészítők Lakberendezési ötletek Színes ötletek Természet Újrahasznosítás

Lakberendezési szakszótár

Fazekasság

A fazekas (gerencsér, gölöncsér) mester keze alól kikerülő tálak, korsók, fazekak stb.... Tovább

Hóember

Hóembert már lehet készíteni akár zokniból (elkészítését itt találod), akár műanyag... Tovább

Tovább a lexikonra