A fő szempont a dizájn. Sokféle mintázatú és alakú csempét megtalálhatunk manapság, bármely lakberendezési áruházban a legkülönbözőbb árakban. A vonalak olyan mintákat hoznak létre, amelyek javíthatják vagy ronthatják a fürdőszoba megjelenését. A túl sok lap miatt a fürdőszoba zsúfoltnak vagy épp túl sterilnek tűnhet, amiben nem fogod magad jól érezni. A fal részleges burkolása jó kompromisszum lehet. Sokan így is alkalmazzák a csempe felrakását, hogy csak a fürdőszoba falának feléig vagy fejmagasságig van felrakva.
Fürdőszobai beadboard, azaz faburkolat
A beadboard csak részlegesen fedi le a falat, méghozzá az alsó felületét. Azonban ez nem probléma, hiszen az alsó részt kell leginkább biztosítani a nedvesség elkerülése érdekében a fürdőszobában. A fából vagy pvc-ből készült burkolatot a falra rögzítve és gyöngyházfényű festékkel vagy félfényes festékkel lefedve, tökéletes védelmes biztosít a nedvességgel szemben.
A könnyebb telepítés érdekében vásárolj nyolc méter hosszú, másfél méter magas burkolatot. Hosszúságban beszerelve ezeket a hosszú táblákat gyorsan le lehet rögzíteni építőanyaggal és ragasztószögekkel. A kifinomultabb megjelenés érdekében válassz egyedi gömblemez deszkákat.
A gyöngyház a fürdőszobában klasszikus megjelenést kölcsönöz. A hagyományosan kialakított fürdőszobákhoz a beadboard nagyon jól illeszkedik. A modern fürdőszobákhoz a beadboard azonban nem jó választás, hiszen teljesen ellentétes hatást kelt a stílusok között.
Burkolólap
A burkolólap első pillantásra szinte ugyanúgy néz ki, mint a csempe. A burkolólap azonban nagy méretű panelekből áll, amelyek lehetővé teszik a gyors burkolást és a nagyobb felületek lefedését.
A burkolólap jobban néz ki, mint az igazi csempe, emellett kopófelülettel van bevonva, így taszítja a nedvességet. Olcsó és könnyen telepíthető. A burkolólapot érdemes a vendégszobában vagy a pincében lévő fürdőszobánál használni, ha olcsó, mégis stílusos megjelenést szeretnénk a fürdőszobának. A burkolólap kedvező ára miatt jó választás lehet, azonban hosszú távon nem a leggazdaságosabb anyag a falra.
A burkolólap egyik hátránya, hogy gyorsan felduzzad, és nem tér vissza eredeti méreteihez, ha a víz eléri a hátulját. A probléma elkerülésének egyik módja az, hogy az összes repedést és a burkolat széleit fürdőszobai minőségű szilikon tömítéssel zárjuk le.