Akár örököltél egy régi bútort, akár egy ingatlan vásárlás során maradt rád egy régebbi darab, fontos, hogy alaposan tisztítsd meg! Először próbáld enyhébb szerekkel, majd ha nem működik, erősebbekkel, a lényeg a fokozatosság. Antik bútorok esetén mindig konzultálj egy szakértővel!
Amire szükséged lesz a használt bútorok tisztítása során:
- tiszta szesz
- puha törlőkendők
- puha sörtéjű kefe vagy fogkefe
- szódabikarbóna
- folyékony mosogatószer
Használt bútorok tisztítása lépésről lépésre:
1. Egy puha ronggyal töröld le a port és egyéb felszíni szennyeződést a bútorról.
2. Dörzsöld át a viaszos, ragadós, piszkos területeket egy kis mennyiségű tiszta szesszel.
3. Alkalmazd a tiszta szeszt a hasadékokban és nehezen hozzáférhető helyeken egy puha sörtéjű kefével vagy fogkefével, majd töröld le egy puha ronggyal.
4. Keverj össze fél csésze folyékony mosogatószert két csésze meleg vízzel. Töröld át ezzel a keverékkel a bútort, majd egy másik törlőkendővel, sima vízzel is.
5. Helyezz legalább egy hétre egy
kis tál szódabikarbónát a fiókokba vagy szekrényekbe, hogy eltűnjenek a kellemetlen, dohos szagok.
Használt kárpitozott bútorok tisztítása lépésről lépésre:
1. Porszívózd át a kárpitozott részeket első lépésként.
2. Nézd át a bútort, hátha rajta van még a címke, hogy milyen anyagból is készült és hogyan lehet tisztítani, nehogy olyat tegyél, amit nem szabad.
3. Keverj össze egy kis folyékony mosogatószert, két kanál ecetet és két csésze meleg vizet: ezzel mosd át a foltokat. Ne dörzsöld túlságosan, nehogy kárt tegyél! Öblítsd le egy kis hideg vízzel majd itasd fel a maradékot és hagyd alaposan megszáradni nyitott ablak vagy fűtőtest közelében.
Poliészter bútorok tisztítása
A poliészter, azaz a műszálas anyagú bútorok nem tolerálják a vízzel tisztítást. Ha előfordulnak ezen az anyagon foltok, a vízzel való tisztítás során még nagyobb foltokat okozhatsz! Megfelelő termékekkel és eljárásokkal, valamint egy porszívózással újjá varázsolhatod a poliészter anyagokat is!
Amire szükséged lesz poliészter bútorok tisztítása során:
- szőnyegseprű
- törlőkendők
- tiszta szesz
- tiszta fogkefe
Poliészter bútorok tisztítása lépésről lépésre:
1. Vedd le a párnákat a bútorról, majd a seprűvel söpörd át alaposan az egészet: ez nemcsak eltünteti a morzsákat és egyéb szennyeződéseket, de ki is simítja a szövetet.
2. A bútor alját is söpörd át alaposan, ha szükséges, fordítsd fejjel lefelé.
3. Nedvesíts meg egy fehér ruhát alkohollal, majd ezzel töröld át az egész bútort – ez nem hagy semmilyen foltot a poliészter anyagon. Egy tiszta, száraz ruhával itasd fel a maradékot.
4. Dörzsöld át a foltos területeket fogkefével. Mivel a poliészter megkeményedik folteltávolítás után, a fogkefe lágyítja az anyagot.
Fehér bútorok tisztítása
A fehér bútorok tiszta, elegáns megjelenést biztosít a szobának, mellyel a sok színes vagy mintás szövet nem tud versenyezni. Bár gyönyörűen mutat egy fehér bútor, a szennyeződések és kopások gyorsan el tudják venni szépségét. Ha egy bútor már túl szennyezett, érdemes szakértőhöz fordulni, de ha még nem olyan nagy a baj, elvégezheted Te magad is a tisztítását!