A fémhatás meglehetősen erőteljes, markáns hatást ad a falfelületünknek, így célszerű csak kisebb, de annál hangsúlyosabb felületet választanunk. A mai példánk egy kandalló mögötti falfelület lesz.
Fémhatású falat a következőképpen készíthetjük el, könnyedén, akár magunk is.
A képen látható fal esetében egy acél hatású fal volt a cél, amelynek van egy olyan plusz hatása mintha kalapáccsal enyhén megütögettük volna. Az alapszín szabadon választható, figyeljünk arra, hogy a szoba berendezéseihez, hangulatához passzoljon.
Lépések fémhatású fal készítése során
1. A falfelületét alapozzuk (száradási idő 6–8 óra lesz)
2. Az alapozó száradása után adjuk meg a fal alapszínét. Színező tinta segítségével színezzük meg a latexfestéket – ez esetben ajánlatos latex festéket választani (nem diszperziós falfestéket), a latexfestékeknek alapból van egy fényesebb hatása, ami a mi esetünkben csak hozzájárul a szebb eredményhez.
3. Henger, ecset segítségével felvisszük a latexfestéket a felületre.
4. 4-6 óra száradás után az ún. Platinum Decor metáleffekt festéket színezzük egy kevés fekete színező pasztával és egy kisebb henger segítségével felvisszük a felületre a színezett metáleffektfestéket.
5. Még nedves állapotban a metáleffekt festéket finoman átsimítjuk ún. struktúrahengerrel, ennek köszönhetően érhetjük el a ’kalapács ütötte’ hatást.
Fontos: figyelnünk arra, hogy a metáleffekt festék gyorsan szárad, illetve a henger, ecset nyoma meglátszódhat a találkozási pontoknál, ezért ügyeljünk arra, hogy egyenletesen oszlassuk el a festéket. Inkább haladjunk kisebb részekben és a struktúrahengerrel azonnal menjünk át a felületet, hogy megfelelő és szép hatást érjünk el.
Szükséges anyagok és kellékek fémhatású fal készítése esetén:
- Poli-Farbe mélyalapozó
- Inntaler latexfesték
- Platinum Decor metáleffekt festék
- Platinum Decor Színező Tinta
- festőhenger
- struktúrahenger
Podmaniczki Attila Szobafestő-mázoló
Online Tanácsadó