Zebralevél
Mintás levelei (amelyek többféle színben is fellelhetők) miatt bármely szoba ékes dísze lehet, és a túlzott napfénymennyiség kifejezetten negatív hatással van rá, ugyanis kifakíthatja látványos leveleit.
Buzogányvirág
Ez a szobanövény leginkább a szűrt fényt kedveli, ezért érdemes egy olyan szobába helyezni, ami mindig félhomályban van, vagy legalább olyan helyre, amit nem ér közvetlen napfény. Erre különösen tavasszal és nyáron kell odafigyelni, amikor új, érzékeny levelek jelennek meg rajta.
Tarka sárkányfa
Keskeny, hegyes végű leveleit elnézve nem meglepő, hogy a tarka sárkányfa ezt a nevet kapta. Azonban vigyázni kell rá, mert ez a sárkány nem kedveli a közvetlen napfényt – tartsd árnyékban!
Zöldike
A zöldike egyetlen szívós szobanövényeket felsoroló listáról sem származhat. Egyszerű kezelhetősége és látványos levelei miatt nagyon népszerű is – egyáltalán nem kell babusgatni, csak ne kerüljön közvetlen napfényre!
Szívlevelű filodendron
Ez a beszédes nevű szobanövény remekül érzi magát félhomályos szobákban, de időnkénti csipkedést igényel – nem érdemes hagyni, hogy hosszú szárakat növesszen!
Broméliák
Bizony, a broméliák is az alacsony fényigényű szépségek közé tartoznak. Képesek akár kizárólag csak fluoreszkáló fényforrások mellett életben maradni. Ha ehhez hozzávesszük, hogy magas páratartalmat igényelnek, akkor máris egyértelművé válik, hogy tökéletes díszek a fürdőszobákba.
Szobai szanszeviéria
A szobai szanszeviériára elég csak ránézni, és rögtön látható rajta, hogy miért olyan népszerű a szobanövények között. Mintás levelein kívül azonban van még egy jó tulajdonsága, mégpedig hogy remekül tűri a sötétet. Érdemes azért megjegyezni, hogy ha elegendő fényt kap, akkor jobban nő majd, illetve hogy nem tűri jól a túlöntözést.