Ezzel a teljesen természetes, vegyszer nélküli módszerrel akár 100 évig is tartósíthatod a faanyagot! Minden környezeti hatásnak ellenáll majd és extra kemény védőréteg lesz rajta!
Ez a technika a japánoktól ered. Az ottaniak megöröklik ezt a módszert, apáról-fiúra száll ez a fajta tudomány, és ezt mindenki ki is használja, hiszen annyira hatékony tartósítási módszer, hogy nagyon nagy hasznát veszik a mindennapokban. A fát semmilyen vegyi mechanizmusnak nem teszik ki, teljesen természetes úton tartósítják 100 évre, nagyon hatékonyan.
Ezt a jakisugi technikát másképpen szenesítésnek hívják, amikor is a fa felületét teljesen elszenesítik. Láthatjuk a videóban, hogy ezeknek a deszkéknak a felső rétegét teljesen szénné perzselik egy lángszóróval, majd egy erős kefe segítségével letisztítják azt. Ezután semmi mást nem csinálnak, csak átkenik egy réteg olajjal, ami a levegő hatására nagyon gyorsan egy erős védőréteget képez majd a fán. Ha több rétegben kenik át, annál vastagabb lesz a bevonat és annál ellenállóbb és tartósabb lesz. Aki ilyen technikával építkezik, az biztosan nem kell, hogy tartson az időjárás viszontagságaitól, ráadásul ez teljesen természetes, vegyi anyagoktól mentes módszer.
Lapozz egyet és nézd meg egy videóban hogyan használd te is ezt a szuper tartósító módszert fára!
Ezt a módszert leginkább a házak külső borítására alkalmazzák, de még bútort is készítenek belőle. Viszont a legnagyobb előnye kültéren jön ki, amikor ki van téve a faanyag a mínuszoknak télen, a plusz negyven foknak nyáron és mégis 100 évig ugyanolyan tartós marad.
Nézd meg a videóban hogyan tartósíthatod te is a fát akár 100 évig!