Kertészkedés
Szintén egy alapvető dolog, amihez minden gazdának értenie kell egy sikeres tanya fenntartásához. Persze ehhez sincs szükség semmilyen speciális képzésre, mielőtt belevágnál a gazdálkodásba, de természetesen jó, ha tisztában vagy az alapokkal. Tanulmányozd kiszemelt növényeidet, a kertgondozás technikáit (talajtakarás, ágyásépítés, öntözés, stb.) és fogadd el, ha itt-ott hibázol.
A hibákból rengeteget tanulhatsz, ha rágódás helyett elgondolkodsz azon, hogy mit csinálhattál volna másképpen. Derítsd ki telked USDA zónáját, és azt, hogy milyen a talaj összetétele a kert különböző pontjain. Idővel rájössz majd, hogy mit hogy érdemes csinálnod kertedben, hiszen nincs két egyforma telek, igény és cél. Nem csak a jó pap tanul holtig!
Állattenyésztés
Ez talán egyértelmű, mégis egy alapvető tanyasi jártasságról van szó, amihez minden gazdának értenie kell, ha álatokat is szeretne tartani. Mielőtt új állatokat vásárolnál tanyádra, győződj meg róla, hogy alaposan utánajársz megfelelő gondozásuknak és esetleges szaporításuknak is. Légy tisztában szükségleteikkel, hogy milyen betegségekre fogékonyak és hogy milyen viselkedésre számíthatsz tőlük (pl. összeengedheted-e őket más állatokkal, vagy sem).
Azonban készülj fel rá, hogy időnként legjobb igyekezeteid ellenére is elveszítesz majd néhány állatot állományodból. Ez a tanyasi élet egyik szomorú velejárója, de idővel hozzászoksz majd. Lesznek olyan leckék, amiket sajnos élesben fogsz megtanulni, de minden egyes alkalommal tapasztaltabbá válsz majd.
Főzés
Az önellátás nem működhet igazán jól, ha nem tudod elkészíteni azokat a dolgokat, amiket megtermelsz tanyádon. Egy tanyán főzni azonban más, mint amihez a legtöbben hozzászoktak otthonukban. A legtöbb dolgot ténylegesen magadnak termeled meg és, nem kényelmesen csomagolt dobozokban érkeznek a házhoz. Ezzel különösen akkor kell számolnod, ha húsukért tenyésztesz nyulakat, tyúkokat vagy más haszonállatokat – mind a kopasztás, mind a nyúzás a te feladatod lesz!