notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

A legjobb fürdőszoba felújítási ötletek

hirdetes

13 tipp, amit mindenképp tarts be a fürdőszoba felújításakor!

Király Réka, GE.

A fürdőszoba felújítása egy izgalmas feladat. De mielőtt beleugrunk a közepébe és elkezdünk válogatni a legmodernebb csempék és fürdőkádak között, van egy kevésbé izgalmas feladat is. Fontoljuk meg alaposan a projekt menetét! Készítettünk egy 13 pontból álló listát, melynek segítségével nyomon tudjuk követni a munkafolyamatokat s így időt spórolunk meg és kevesebb hibát vétünk.

Tippek fürdőszoba felújításhoz

1. Költségvetés

 
Az első és legfontosabb feladat, hogy eldöntsük, mennyi pénzt szánunk a felújításra. Miután eldöntöttük az összeget, vonjuk le a szakemberekre, munkásokra szánt pénzt és a maradékból gazdálkodjunk. Készítsünk költségvetési tervet, ami az egész renoválás alatt segítségünkre lesz s így egyértelművé válik, hogy mennyit költhetünk a csempére, kádra és a bútorokra.
 

2. Idő

 
Sokan azt feltételezik, hogy egy kisebb fürdőszobát gyorsabban át lehet alakítani, mint egy nagyobbat. Nos, ez tévedés, ugyanis a felújítás tartama attól függ, hogy mennyi elemet akarunk átalakítani. Figyelembe kell venni olyan közbenső lépéseket is, mint a beszerzés és beszállítás ideje (pl. csempe esetében), valamint utána kell nézni annak is, ha mondjuk egy tükröt szeretnénk megvásárolni, van-e éppen raktáron az üzletben. Fontos arra is gondolni, hogy ha valakinek csak egy fürdőszobája van a lakásban, hol oldja meg a zuhanyzást a felújítás alatt.
hirdetes

3. Munkafolyamatok sorrendje

 
Amikor elkezdjük a fürdőszoba felújítását, figyeljünk a munkafolyamatok sorrendjére, hiszen így időt takarítunk meg, illetve elkerüljük a felesleges takarítást is. Akár bontási vagy egy egyszerű festési folyamatnál mindig felülről kezdjünk és úgy haladjunk lefelé. Illetve az építési folyamatoknál is fentről lefelé haladjunk, hiszen ha valami esetleg leesik, nem rongálódnak az új alul levő berendezési tárgyak.
 

4. Rejtett problémák

 
Ha már teljes körű átalakítást végzünk, végezzük jól! Ne csak a külsőségekre gondoljunk, hanem a rejtett problémákkal is foglalkozzunk, ami például egy régebbi építésű lakás esetén lehet egy régi, korrodált vízvezeték vagy rossz szellőzőrendszer. Ha egyszer rászánjuk a pénzt és időt, akkor az elkövetkezendő jó pár évben nem kell ezzel foglalkoznunk.
hirdetes
 

5. Design és funkcionalitás

 
Amikor elkezdjük tervezni a fürdőszobát, rögtön a csempe színére, fürdőkád alakjára és a tükör méretére gondolunk. De fontos, hogy a berendezések ne csak szépek legyenek, hanem használhatóak is. Így ha kinézünk egy csaptelepet, győződjünk meg róla, hogy illeszkedik-e a meglévőhöz. Tartsuk szem előtt azt is, hogy a fürdőszoba illeszkedjen a ház dizájnjához is!
 

6. Mérések

 
3 fő méretre kell ügyelni a fürdőszoba felújítása során: a szoba nagyságára, a vízvezetékek és elektromos vezetékek szabványos méreteire és a berendezési tárgyak milyenségére. Mielőtt vásárolni indulunk, mérjünk le mindent pontosan, jegyezzünk le és csak mérőszalaggal induljunk el, az esetleges tévedések elkerülése végett.
 

 

 

 
hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Nagytakarítás

Tavasszal és ősszel szoktunk nagytakarítást végezni otthonunkban, amikor nem csak az... Tovább

Sárgatúró

Az ünnepi asztal egyik legfinomabb eleme a sárgatúró, aminek a legnagyobb hagyománya a... Tovább

Tovább a lexikonra
Fürdőszoba