Van valami különleges azokban az elhagyatott helyekben, amelyek valaha modern környezetnek számítottak, mára pedig már szinte visszavette őket a természet... Félelmetes, hátborzongató, és egyben mégis egy picit varázslatos és hívogató látványt nyújtanak ezek, ahova most egy galéria keretén belül Téged is elkalauzollak!
Elhagyatott helyek, félelmetes területek…
Valahogy mindig is nagyon vonzottak engem az ilyen elhagyatott helyek, területek… Legyen szó akár egy épületről, akár egy kiragadott részletről, van valami különleges ezekben a területekben: ahol ma már ember sem jár, pedig jól láthatóan nemis olyan régen még virágzott az élet. Akár egy elhagyatott pláza, akár egy magára hagyott autósor, a lényeg, hogy a legtöbb esetben hátborzongató, mégis kíváncsiságot teremt.
Hátborzongató, mert a legtöbb ilyen hely valamilyen katasztrófa miatt vált ennyire elhagyatottá (gondoljunk csak Csernobilra...) – de ha nem is kifejezett katasztrófa miatt, azért a legtöbb ilyen képződmény nem vidám történet eredménye… Mégis kíváncsiságot teremt: hiszen oly régen járt ott bárki. Mi történhetett?
És igen, valljuk be, van benne valami varázslatos is… Rájössz, hogy mire gondolok? Mi lehet varázslatos egy helyen, ami magára maradt…? Az alábbi képre kattintva galéria nyílik, nézd végig, és tippelj! A galéria alatt azért elmondom, mire is gondoltam én pontosan :)
A varázslatos elhagyatott helyek titka
Azon kívül, hogy szerintem mindannyian beleborzongtok Ti is ebbe a galériába, mégis – ismerd el – valamiért mégis varázslatosak a fotók. Az én véleményem szerint pedig azért, mert gyönyörű látvány, ahogy a természet visszaveszi azt, ami hajdan az övé volt.
Egy közös ugyanis van az ilyen elhagyatott helyekben: szép lassan eltűnnek a világ szeme elől. Mégpedig nem dózerral (hát.. általában.), hanem a természet erejével: jól látható, ahogy a fák, a növények, és sokszor még a patakok, tavak is utat törnek magunknak a beton vagy épp fém tárgyak, épületek között. Láttad például azt a plázarészletet – a mozgólépcsővel és a felette gyülekező lombokkal?