Szeretnél fogyni? 15 tuti tanács, hogy ne maradjon rajtad a felesleg!
1.Igyál elegendő folyadékot, vizet!
Igyál meg minden nap legalább nyolc pohár vizet az étkezések között, illetve egy nagy pohár vizet az étkezések előtt húsz-harminc perccel. Az ásványvíz mellett ihatsz gyógyteát, gyümölcs- és zöldségleveket is. Fontos tudnod, hogy ha a fogyókúra mellett edzel is, még több folyadékra van szükséged.
2. Ne koplalj, inkább többet egyél!
Ha fogyókúrád ideje alatt kevesebbet eszel, anyagcseréd lelassul, ami egyenes út a súlygyarapodás felé. Az anyagcseréd helyes működése, illetve vércukorszinted egyensúlya érdekében egyél a nap folyamán minél több alkalommal, rendszeres időközönként.
3. A leves legyen az első
Minden étkezést kezdj egy kis bögre levessel. A leves eltelít, így nem leszel annyira éhes, és jóval kevesebbet fogsz enni a főmenüből.
4. Fejtsd meg, mi az ami téged fal fel
Gyakran a negatív érzelmek, például a stressz, az unalom, a düh és a magány vezetnek oda, hogy nagy mennyiségben vegyél magadhoz egészségtelen ételeket. Ha tudatosan próbálod elsajátítani azt a képességet, hogy étel nélkül szállj szembe mindezekkel, hosszútávon biztosíthatod magadnak a karcsúságot.
5. Figyelj oda, hogy mikor iszol!
Lehetőleg ne igyál nagy mennyiségű folyadékot az étkezések alatt – még vizet se. Igyál inkább az étkezések előtt fél órával, étkezések alatt pedig csak kortyolgass. Fontos, hogy szénsavas üdítőt semmiképp sem szabad innod a fogyókúra alatt.
6. Ritkán, de belefér a nassolás
Ha le akarod adni a plusz kilókat, és nem akarod, hogy gyomrod egész nap korogjon, stabilizálnod kell a vércukorszintedet, amihez pedig elengedhetetlen, hogy a főétkezések között, délelőtt, illetve délután nassolj egy kicsit. Persze válassz egészséges finomságokat, például gyümölcsöt vagy zöldséget.
7. Lassíts le ab tempóval!
Egyél mindig nagyon lassan, ugyanis legalább húsz perc szükséges ahhoz, hogy ne csak a gyomrod, de az agy is azt érezze, hogy jóllaktál. Emiatt, ha gyorsan eszel, könnyen túllépheted a megengedett mennyiséget.
8. Add meg a módját az étkezésnek!
Mindig egyél az asztalnál, és koncentrálj magára az étkezésre. Ha például tévénézés közben eszel, lazán hátradőlve a kanapén, könnyen azon kaphatod magad, hogy nem figyeltél, és már a harmadik adag sütid is elfogyott.
9. Maradj mozgásban akkor is ha nem edzel rendszeresen!
Ha nem is edzel rendszeresen, fontos, hogy egész nap mozogj, és ne lassulj le túlságosan, legyen szó akár bevásárlásról, lépcsőzésről, vagy éppen egy kiadós sétáról.
10. Légy felkészült minden nap!
Találd ki előre, hogy mit fogsz enni másnap, így könnyebben ellenállhatsz a kísértésnek. Ha a munkahelyeden eszel, csomagold el, ami a vacsorából maradt, vigyél gyümölcsöt, zöldséget, levest vagy salátát, növényi magvakat és gyógynövényes teafiltert.
11. Ne vásárolj éhesen, mert rossz vége lesz!
Ha úgy mész el bevásárolni, hogy közben éhes vagy, nehezen kerülheted el, hogy minden, amit megkívánsz, a kosaradban landoljon. Ezért mindenképp egyél előtte, illetve készíts bevásárló listát, és szigorúan tartsd magad ahhoz.
12. Nyers erő ami jót fog tenni!
Bármit főzöl is, tálalj hozzá mindig olyan ételt is, ami nyers, és alaposan meg kell rágni. Még a leves mellé is válassz egy kis darab nyers zöldséget. Ha ugyanis jól megrágod az ételt, az emésztőenzim-termelődés serkentésével nagyban hozzájárulsz anyagcseréd kiegyensúlyozott működéséhez.
13. Légy jóllakott!
Ha megéheznél, egyél olyan leveseket, vagy igyál olyan turmixokat, melyek kalóriaszegények, viszont könnyen eltelítenek. Válassz például krumplilevest vagy tejes gyümölcsturmixot. Ha már reggelire fogyasztasz belőlük, valószínűleg kevesebbet fogsz enni a nap folyamán.
14. Feküdj le időben aludni!
Ha legkésőbb fél 11-kor lefekszel aludni, elegendő időt hagysz testednek – májadnak –, hogy nyugodtan elvégezze az általában 11 óra és hajnali 2 óra között zajló napi méregtelenítést. A máj egészséges működése pedig alapfeltétele az egészséges emésztésnek.
15. Egyél rendszeresen!
Próbálj meg minden nap ugyanakkor enni. A rendszertelen evés vércukorszint-ingadozáshoz, hirtelen feltörő éhségérzethez, valamint az anyagcsere-működés lelassulásához vezethet.