Szinte az összes nő azt állítja, hogy nem szeret, sőt, utál takarítani. De biztos vagyok benne, hogy mindenkinek volt már olyan pillanata, amikor „jól esett” a takarítás – hiszen kikapcsolta az agyunk vagy éppen elfárasztott fizikailag.
Most 5 érdekes dolgot gyűjtöttem össze, amelyek szerint a takarítás pozitív dolog is lehet. kattints tovább
Egyes nők azért szeretnek takarítani, mert annak rögtön látszik az eredménye: a tisztaság, rendezettség és átláthatóság. Ez örömmel tölt el minket, hiszen sokszor munkánk során nem tudunk kézzel fogható eredményeket felmutatni – például sikerélménnyel tölt el egy pedagógust, ha diákja jó jegyet szerzett – ez azonban mégsem kézzel fogható. Ellentétben a takarítással, amit ugye rögtön észrevesznek családtagjaink és mi is jobban érezzük magunkat így a lakásban.
Sokan azért szeretnek takarítani, hiszen közben teljesen kikapcsol az agyuk, csak egy feladatra, a takarításra koncentrálnak. Így elérnek egy sejtelmes belső nyugalmat, ami rendkívül pihentetően hat az egész szervezetre. A pszichológusok úgy magyarázzák ezt, hogy azáltal, hogy kitakarítottuk otthonunk, úgy érezzük, mi magunk is megtisztultunk.
Nem csak lelkileg találunk tökéletes nyugalmat takarítás közben, de a stresszt is könnyedén elűzhetjük egy kiadós takarítással. Ha tiszta a lakás, már egy gonddal kevesebb, így nyugodtabbak vagyunk. Ha pedig rendet tudunk tartani a lakásban, úgy életünk is rendezettebb lesz, így kevesebbet stresszelünk majd fölösleges dolgokon.
Sok nő úgy érzi, hogy a takarítás pihentető és relaxáló hatású. Pszichológusok ezt azzal magyarázzák, hogy miközben takarítunk, olyan egyszerű folyamatokat hajtunk végre, folyamatosan ismételve, amin nem kell gondolkodnunk, így az agyunk tud pihenni – viszont nem is vagyunk tétlenek. A mindennapi feladatok tehát jótékony hatással lehetnek ránk, hiszen olyankor el tudunk gondolkodni, magunkba fordulni anélkül, hogy bármit is elrontanánk.
Takarítás közben járkálunk, hajolgatunk, létrára fel, létráról le és még sorolhatnám, hány féle „gyakorlattal” erősítjük testünk. Ez a fizikai munka egyszerre égeti a kalóriákat, és termeli az agyban az endorfint, amely a boldogságérzetünkért felelős. Így tehát bátran mondható, hogy a takarítás nem csak javítja a hangulatot, de növeli a stressz tűrő képességet is.