Lápi hízóka
Szintén kisebb termetű húsevő növény, tápláléka megszerzésében a sárgászöld, ragacsos levelei segítik, melyek képesek könnyen csapdába ejteni az apróbb, arra tévedő rovarokat. Ezek, a már említett levelek megközelítőleg 3 – 15 centiméter hosszúra nőhetnek, tavasszal a növény gyönyörű lila, esetenként fehér virágokat hozhat.
Fontos róla tudni, hogy a téli, nyugalmi időszakban növényünk nem fog csapdába ejteni egy rovart sem, ilyenkor érdemes egy sötétebb, hűvös helyen elhelyezni, ahol hagyhatjuk, hogy kiszáradjon.
Ha megfelelően szeretnénk gondozni, biztosítsunk neki közvetett napfényt, valamint helyezzük el ablak közelében.
Közepes harmatfű
A közepes harmatfű az egyik legszebb húsevő növény, amit lakásodban nevelhetsz – mutatós leveleivel ejti csapdába zsákmányát, melyek megközelítőleg 2,5 – 5 cm szélességűre nőhetnek meg. Ezek élénkpiros, gesztenyebarna vagy narancssárga színekben pompázhatnak, melyekhez nyáron rózsaszín vagy fehér virágok is társulhatnak.
Könnyen szaporítható, akár gyomszerűvé is válhat – amennyiben hagyjuk, hogy szabadon növekedjen. Ő a legegyszerűbben gondozható és szaporítható rovarevő növény.
Kancsóka
A kancsóka, vagy másik nevén majomcsésze jellegzetessége nagyobb, ragacsos és nedvdús kancsó alakú része, melyet csaliként használ táplálékának megszerzésére. Ezek segítségével képes könnyedén rabul ejteni a pókokat, gyíkokat, de akár férgeket is befoghat velük.
Nitrogénszegény területről származik, így táplálékából szerzi meg ebből a fejlődéséhez szükséges mennyiséget. Amennyiben beltérben tatjuk, alkalmanként egy-egy levelet is belerakhatunk kancsóiba.
Vénusz légycsapója
A Vénusz légycsapója táplálékát emésztőnedvek segítségével bontja le, miután „erős állkapcsával” csapdába csalta áldozatát.
Remekül fejlődik beltérben, amennyiben napos helyet, illetve állandó páratartalmat biztosítunk számára – például egy vízzel teli alátéten ül, így nedvesen tarthatva gyökereit.
Te szereted a húsevő növényeket?