A lakás 6 legkoszosabb része, amit többször kell takarítanod
Kilincsek
Hiába figyelsz rá a vírus alatt is, hogy fertőtlenítsd a megvásárolt tárgyakat, hogy hazaérve azonnal lezuhanyozz és kimosd a ruháidat, ha a kilincsekről megfeledkezel. Gondold végig! Mikor legutóbb hazaértél a bevásárlásból, munkából, és beléptél a házba, visszamentél letisztítani a bejárati ajtó kilincsét kívül-belül? Ha a kérdésre nemleges a válaszod, innentől nem árt figyelni rá. És félreértés ne essék, nem csupán a bejárati ajtóról van szó, érdemes a lakás összes kilincsét (és annak környezetét) is áttörölni.
Kapcsolók
Legyen szó a garázskapu vagy a villany kapcsolójáról, ezek is olyan felületek, amelyeken rengeteg baktérium csücsülhet, így érdemes a megtisztításukkal bővíteni a takarítási rutinodat. Szintén a korábbi példát tudjuk felhozni: amikor sötétben hazaérsz, és felkapcsolod a villanyt, visszamész letisztítani azt? Mostantól tedd meg!
Kuka
Szintén kihagyhatatlan a rendszeres tisztítása. Gondolj bele, mennyi romlandó élelmiszer kerül bele, akár csak a zsákba is, amikről aztán sok-sok baktérium átvándorol a kukára is. Érdemes fertőtlenítővel átmosni, a tetejét akár naponta is letörölni, hiszen sok háztartásban a gyerekek is fogdossák.
Korlát
Ha van valahol korlát a lakásban, kerüljön annak megtisztítása is a takarítási rutinba! Éppen ugyanaz a helyzet, mint az eddig felsoroltakkal. Rendszeresen fogdossuk akár koszos kézzel is. Pikk-pakk letisztítható, mégis rengeteget számít a lakás tisztaságában!
A szőnyegek
Rendszeresen kirázod őket, vagy átszaladsz rajtuk porszívóval? Ez azért nem feltétlenül elég, érdemes jó alaposan áttakarítani, hiszen rengeteg kosz csücsülhet a szálai között. Sok-sok helyről bérelhetsz szőnyegtisztító gépeket, nyilván a takarítás magától a szőnyeg alakításától is függ. Kéthetente azért érdemes figyelmet fordítani rá akkor is, ha nem mászkálunk cipőben a házban.