Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!
YouTubeA házak külső megjelenésénél is érdemes ezt az örökérvényű igazságot szem előtt tartani, mert ízléses egyensúlyt csak így teremthetünk.
Sokszor elég lehet a formák játéka, máskor egy jól megválasztott szín, néha pedig egy szép burkolat a megoldás kulcsa a hatásos külső kialakításának. De mikor melyiket válasszuk, mekkora felületen, és érdemes e többet is bevetni egyszerre? Természetesen a választ nagyon nehéz elméletben megadni, azonban vannak alapigazságok, amelyek irányt mutathatnak minden esetben.
A ház külső megjelenése - Formák játéka
Egy formailag izgalmas ház önmagában olyan lehengerlő megjelenést biztosíthat, hogy mellette már nem kell feltétlenül azon törni a fejünket mivel dobjuk fel az épületet. Aki azonban szeretné még különlegesebbé tenni a homlokzatot, annak javaslom egy-egy felület kiemelését más színnel vagy burkolattal (ez lehet például fa, HPL lap, nagytáblás fa burkolat, esetleg kő, gres vagy kerámia lap, tégla ,alumínium stb..) Arra ügyeljünk, hogy az eltérő felületek, színek lehetőleg negatív éleknél találkozzanak, nincs annál hervasztóbb látvány, amikor az épület pozitív sarkán ér véget egy felület, vagy szín…
A ház külső megjelenése - A ház színe
Ennek kiválasztásakor ne törekedjünk arra, hogy a feltűnő színválasztás vagy árnyalat legyen az ami miatt mindenkinek megakad házunkon a szeme. Sokszor egy vakítóan fehér, modern épület lehet a leglátványosabb „elem” a környéken. Amennyiben színt választunk akkor sem szükséges az, hogy az egész házat ez határozza meg. Elég lehet pár részlet színezése.
Ha sötét színt választunk, mindenképpen olvassuk el a homlokzati szín gyártójának javaslatát a felhasználására- ugyanis a nagyon magas felületi hőmérséklet kialakulása káros lehet a homlokzati hőszigetelő rendszerre!
A ház külső megjelenése - Burkolatok-anyagok használata a homlokzaton
A természetes, vagy természetes jellegű homlokzat burkolatok választása meghatározhatja az épület megjelenését is. Fontos, hogy a felkerülő burkolatokat helyes technológiával rögzítsük, mert az időjárásnak kitett homlokzati felületek tartóssága csak így biztosítható.
A lényeg, hogy a sok felmerülő szempont között ne veszítsünk szem elől, hogy a homlokzat kialakításakor alapvető célunk a környezetbe illeszkedés, a harmónia, a helyes arányok és az egyensúly megtalálása legyen.
Építész
http://farkasepiteszet.hu/
Kérdésed van? Tedd fel itt, tanácsadónknak: Online Tanácsadás