Befektetési tanácsok és tippek kezdőknek
2. Túl szép ahhoz, hogy igaz legyen
Sajnos a befektetések esetében nagyon igaz a mondás, miszerint ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor a sajnos nem igaz. Egy befektetés esetében plusz kockázatot kell vállalni ahhoz, hogy gyorsan sok pénzt kereshessen vele az ember, ami nagyrészt azt jelenti, hogy ha nem úgy jönnek össze a dolgok vagy a számítások, akkor akár az egész befektetett összeget is bukhatjuk. Éppen ezért, sose higgyünk a túl jó ajánlatokban, és inkább hosszabb idő alatt keressük meg befektetésünkkel azt a pénzt, de legalább kockázatmentesen, vagy nagyon csekély kockázattal.
3. Csak a megbízhatót válasszuk
Szinte mindnekinek van olyan ismerőse, aki nagyon jó befektetést tud, de papírt nem ad róla, és valahogy az egész gyanús, viszont nagyon jó pénzt ígér cserébe. Ezeket messziről kerülni kell. Eleve nem jó pénzügyi kapcsolatba kerülni rokonokkal, ismerősökkel, mert nagyon hamar rosszul sülhet el a dolog, és a kapcsolat megromlásához vezethet, de általában a pénz is elúszik ezekben az esetekben. Befektetni csak úgy fektessünk be, hogy valóban leigazolható a személy, és szerződéssel igazolható hogy átvette a pénzt, és az is hogy milyen konstrukciókkal mibe fogja majd befektetni a pénzt.
4. Nem kell sietni
5. Mennyit is fektessünk be?
Minél több pénzt fektetsz be annál több lehet a hozama, és így annál nagyobb lehet majd lejáratkor az értéke. Azonban nem érdemes minden forintunkat befektetni, hiszen akkor a vészhelyzetekre nem marad tartalék, a befektetett pénzt, pedig nem lehet csak úgy kivenni mintha bankszámlán lenne, éppen ezért jól gondoljátok át mennyit raktok bele egy ilyen lehetőségbe.