Ekkor emelkednie kell a szívfrekvenciánknak, légzésszámunknak is a fizikai teljesítmény és a jelentősebb hőmérséklet-különbség miatt.
Abban az esetben, ha hosszabb ideig napoztunk, majd szeretnénk megmártózni, mindenképpen hűtsük le magunkat egy rövidebb zuhanyzással.
Ezzel elkerülhető az esetleges keringésleállás, valamint légzésmegállás.
A vérnyomás és a fizikai teljesítőképesség megnövekedéséhez köthető folyamatokat egy egészséges szervezet egyébként pár másodperc alatt képes elvégezni, azok általában gond nélkül képesek lezajlani. Mégis, testünk reflexeit példának okáért csökkentheti nem csak az alkoholfogyasztás, de akár bizonyos gyógyszerek rendszeres szedése is befolyásoló tényező lehet – amik az esetleges balesethez vezethetnek.
Figyelj oda a körülményekre
Minden esetben csak nappal strandolj, csak a kijelölt fürdőhelyeken – ezeknél pedig sose menj a bóján túlra, arról nem is beszélve, ha nem tudsz úszni. Kerüld el a hidak környékén való fürdőzést is.
Alkoholfogyasztás, illetve egyéb tudatmódosítószerek használata után semmiképpen se menj vízbe, ezek ugyanis nagyobb mértékben csökkentik a reakcióidődet, valamint a figyelmedet is befolyásolják.
Érdemes az időjárást is figyelned, amennyiben viharjelzésre kerül a sor, okvetlenül hagyd el a vizet már az első jelzésnél. Esős, viharos időben nem csak a hullámok miatt veszélyes bent tartózkodnod, de a víz felszínén a pára hatására vízporzás is keletkezik, ami akár légszomjhoz is vezethet.