5. Részt vesz életedben
Még ha sokat is alszik, egy magabiztos cica boldogan vesz részt véletlenszerűen lakásod életében. Fogad, amikor hazaérsz, üdvözöl reggel, amikor felébredsz, vagy csak együtt pihen veled a kanapén. Ellenben, hogyha kivonja magát hirtelen a család életéből és inkább elvonul egy szekrénybe pihenni, az azért van, mert aggódik, vagy valami fájdalma van.
Fajdalom vagy stressz, hogyan lehet őket megkülönböztetni? Érintsd meg, simogasd meg, s figyeld reakcióját – ha szokatlanul nyávog, sántít vagy letargikusan viselkedik (nem eszik, feltűnően sokat alszik) akkor érdemes állatorvoshoz fordulni.
6. Tapossa mellkasod
A cicákban ez a bizonyos „dagasztás” egy túlélési reflex, mely már születésük után 10 perccel megjelenik: amikor még nem látnak, járni is képtelenek, ennek segítségével tudnak felmászni anyjuk melléhez, ráadásul ezzel serkentik a tejtermelődést is, egyszóval, így jutnak elsődlegesen táplálékhoz. Ugyanaz a viselkedés akkor is jelentkezhet, ha cicád kellemesen érzi magát, vannak olyanok is, akik azzal azonosítják, hogy a cica anyjaként tekint gazdájára.
7. Nyalogatja homlokod
A macskák rendkívül szociális lények: nem csak csoportosan élhetnek, de különleges kötelékeket is képesek egymás között kialakítani. A kötelék erősítése érdekében a cicák egymás homlokát nyalogatják, mossák. Ezt képes arra is használni, hogy kifejezze szoros kötődését hozzád, az irántad érzett szeretetét.
8. Játszik velünk
A cicák már két hónapos korukban elkezdenek játszani, mégis felnőttként csak akkor tartják meg ezt a szokásukat, ha biztonságban érzik magukat környezetükben. Amennyiben cicádnak már nem okoz örömet a játék, valamilyen stressz éri. A kíváncsi macska egyben boldog macska, nem számít, hogy egy befőttesgumiról, vagy csak egy üres dobozról van szó. Ne engedd, hogy elfojtsa kíváncsiságát, tartsd fent azt. Figyelj oda, hogy napi szinten legalább 5 – 10 percet szánj cicádra, és a vele való játékra – hidd el, hálás lesz Neked!
Neked oda szoktál figyelni cicád testbeszédeire?