A bőrfelületek ápolása talán az egyik legkomplikáltabb feladat otthon. Az egyik legnagyobb kihívást a bőr ülőgarnitúrák jelenthetik, különösen akkor, ha gyermek vagy háziállat is van a háznál. Most remek házi tippeket, praktikákat hoztunk a bőrfelületek helyes tisztítására.
A bőrfelületek tisztításánál pár szabályt nem árt betartani, ha nem szeretnénk, hogy a felület megsérüljön. Az egyik legfontosabb szabályt, hogy mindig végezzünk próbát egy kis részen, amely nem látható. Száradásig érdemes várni, és ha azt tapasztaljuk, hogy alkalmazható a technika, folytassuk nyugodtan. A szennyeződések eltávolítása után, lényeges lehet a rendszeres bőrfelület ápolás is, hogy a bőr minél hosszabb élettartamú legyen.
Házi praktikák a bőrfelületek ápolására, tisztítására:
A következő házi praktikák csak valódi bőrből készült felületeken alkalmazhatók, azonban velúr vagy nyers bőr esetén nem!
Szódabikarbóna
Langyos vízben oldjunk fel egy kevés szódabikarbónát és óvatosan kezdjük el súrolni a bőrfelületet. Miután végeztünk, töröljük a felületet szárazra. A szódabikarbóna remekül leszedi a szennyeződéseket, emellett mégis kíméletesen tisztítja a bőrt.
Ecet
A szódabikarbóna mellett már megszokhattuk, hogy a különböző felületek tisztítására az ecet is tökéletes választás lelsz. Az ecet fertőtlenít, szagtalanít és folttisztító is egyben. A bőrfelület helyes ápolásához keverjünk el pár csepp ecetet langyos vízbe. Egy szivacsra is szükségünk lesz, amit csavarjunk ki alaposan és ezután kezdjük el dörzsölni a bőrfelületet, hogy eltávolíthassuk a szennyeződéseket. Miután végeztünk töröljük a felületet szárazra.
Szappanos víz
Nem az egyik legjobb módszer, azonban, ha nincsen más otthon, akkor szappannal is óvatosan megtisztíthatjuk a bőrt. Habos szappanozást ne alkalmazzunk a bőr felületén, hiszen azzal elrontjuk a bőr lélegzőképességét. Langyos, enyhén szappanos vagy mosószeres vizet alkalmazzunk a bőrön, amit egy benedvesített ronggyal töröljünk át. Óvatosan szedjük le a felületről a szennyeződéseket, majd töröljük szárazra.